KRS 0000358654

Międzynarodowe badanie kliniczne dla pacjentek chorych na uogólnionego raka piersi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Centrum Medyczne WILMED prowadzi nabór pacjentek do międzynarodowego badania klinicznego z zastosowaniem chemoimmunoterapii przeznaczonego dla pacjentek z hormonododatnim przerzutowym rakiem piersi. Badanie posiada pozytywną opinię Komisji Bioetycznej i jest całkowicie bezpłatne dla uczestniczek.

Kto może wziąć udział w badaniu?

– pacjentki chore na uogólnionego raka piersi z dodatnim odczynem w kierunku receptora estrogenowego (ER+) i/lub z dodatnim odczynem w kierunku receptora progestagenowego (PgR+).
– bez nadmiernej ekspresji receptora HER2
– które nie były uprzednio leczone chemioterapią z powodu rozsiewu choroby.
– dozwolone jest natomiast wcześniejsze leczenie cytostatykami jako leczenie uzupełniające lub neoadjuwantowe.

Zakwalifikowane uczestniczki badania otrzymają bezpłatnie:

– standardową chemioterapię obejmującą leczenie paklitaxelem wspomaganą substancją badaną lub placebo;
– stałą opiekę doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza onkologa (członka zespołu badawczego) związaną z badaniem;
– kontrolne badania laboratoryjne, ekg serca oraz radiologiczne;
– a także zwrot kosztów podróży do ośrodka.

Harmonogram badania:

Badanie obejmuje trwającą 28 tygodni fazę chemoimmunoterapii oraz 52 tygodnie leczenia podtrzymującego i następującą po niej fazę obserwacji (trwającą do 18 tygodni).

Podane powyżej informacje zostaną uszczegółowione przez lekarza podczas wizyty kwalifikującej pacjentkę do badania i leczenia.

Badanie realizowane jest w Bioconcept, Specjalistyczna Przychodnia Lekarska WILMED ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9A lok. U2 w Warszawie.

Aby dowiedzieć się więcej skontaktuj się Działem badań klinicznych ośrodka pod adresem trials@wilmed.pl lub telefonicznie 692-407-540 (pn-pt. 8:00-20:00).

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.