Nagradzamy najbardziej przyjazny ośrodek onkologiczny i lekarza

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Po raz trzeci wręczyliśmy nagrody dla najbardziej przyjaznego szpitala onkologicznego i najbardziej przyjaznego lekarza. Zwycięzców wybrali użytkownicy portalu Onkomapa.pl.

Wśród szpitali najwyższe oceny uzyskało w ostatnim roku Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach. Średnia ocen ośrodka wyniosła 4,76.

Na drugim miejscu znalazł się Zamojski Szpital Niepubliczny (4,75) a na trzecim Zachodniopomorskie Centrum Onkologii (4,40).

Spośród lekarzy pacjenci najbardziej docenili dr n. med. Krzysztofa Adamowicza z Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku, który uzyskał najwyższą możliwą średnią ocen – 5,00.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Na drugim miejscu znalazło się ex aequo aż trzech lekarzy, z również bardzo wysoką średnią – 4,99:

Bardzo dobrze został oceniony przez pacjentów również dr n. med. Arkadiusz Spychała z Wielkopolskiego Centrum Onkologii, który ze średnią 4,98 uzyskał trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Ranking został oparty o oceny z okresu 6.10.2015 – 5.10.2016 r. W rankingu zostało uwzględnionych 20 szpitali i 27 lekarzy z największą liczbą ocen w ostatnich 365 dniach.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.