Nowości na pacjent.gov.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Na portalu pacjent.gov.pl, pojawiły się przydatne informacje o programach i usługach świadczonych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Program Profilaktyka 40 PLUS – to program zdrowotny, który ma pomóc zadbać o zdrowie. Skierowany jest do osób od 40 roku życia i umożliwia wykonanie pakietu profilaktycznych badań. Pakiety dobierane są na podstawie ankiety, dostępnej na Internetowym Koncie Pacjenta. Na stronie dostępna jest też mapa placówek, w których można zrealizować program.

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu (TPK) – usługa, która umożliwia dostęp do pomocy medycznej w godzinach wieczornych, nocnych, w weekendy i święta, pod bezpłatnym numerem telefonu 800 137 200. TPK jest dostosowana do potrzeb osób niesłyszących. Zasady działania są podobne do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, jednak porady udzielane są wyłącznie telefonicznie. Z Teleplatformy może skorzystać każda osoba ubezpieczona w NFZ i uzyskać również e-receptę, e-skierowania i e-zwolnienie.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.