Lipiec: 443 tys. na leczenie dla podopiecznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W lipcu nasi Podopieczni otrzymali pomoc na łączną kwotę 443 299,23 zł. Dzięki tym środkom finansowym mogą rozpocząć lub kontynuować diagnostykę i leczenie. 

Środki zostały wypłacone 95 osobom. Wśród nich jest Aneta z Wicimic, u której zdiagnozowano glejaka. Dzięki zgromadzonym środkom mogła opłacić leczenie metodą NanoTherm. Natomiast Piotr z Warszawy, zmagający się z nowotworem nerki, zakupił kolejną dawkę niwolumabu, nierefundowanego w jego przypadku leku. Również Sławomir z Łodzi zapłacił za pierwszą dawkę leku niedostępnego w ramach NFZ  – olaparibu, który daje mu szansę na zahamowanie rozwoju raka prostaty. Anna z Kraśnika, walcząca z rakiem piersi, poddała się kosztownej operacji w Niemczech, natomiast Tomasz z Marek mógł wyjechać na terapię protonową.

Z całego serca dziękujemy Darczyńcom za okazane wsparcie. Dla naszych Podopiecznych każdy taki gest jest bezcenny!

W lipcu do grona podopiecznych Fundacji dołączyli: Jarosław Ratajczak, Barbara Dobkowska, Dawid Bałoniak, Dominik Hejne oraz Dawid Burko. Zapraszamy do zapoznania się z ich profilami i wsparcia w zmaganiach z trudnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.

Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej, aby opłacić koszty związane z leczeniem, przeczytaj o naszym programie Skarbonka i dołącz do nas! 

Nasze działania obejmują również zapewnienie pacjentom łatwego dostępu do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach. 

W lipcu prawie 35 tysięcy osób znalazło na Kolejkoskop.pl najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej oraz PET-CT, refundowane przez NFZ. Portal Onkomapa odwiedziło ponad 20 tysięcy użytkowników poszukujących przyjaznego lekarza lub placówkę polecaną przez innych pacjentów. 138 osób podzieliło się swoimi doświadczeniami i zostawiło komentarz dla innych.
Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Na Oncoindex.org ponad 4600 osób sprawdziło, czy ich leczenie jest zgodne z europejskimi standardami lub znalazło informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.

Każdy z Was może skontaktować się z nami i zadać pytanie! W lipcu odbyliśmy ponad 120 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na ok. 90 Waszych maili.

Jeśli właśnie usłyszałeś/aś diagnozę nowotworu i nie wiesz jakie kroki teraz podjąć, lekarz odmówił Ci terapii lub potrzebujesz innej pomocy w związku z chorobą nowotworową – podejmiemy wszystkie możliwe działania, aby Ci pomóc.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.