KRS 0000358654

Nowy dokument Anety Kopacz w ramach kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Nowy dokument Anety Kopacz rozpoczyna kampanię edukacyjną „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” – Fundacja Alivia jest partnerem tej niezwykle ważnej inicjatywy.

Uznana reżyserka Aneta Kopacz zrealizowała nowy film dokumentalny „Ja”, który rozpocznie ogólnopolską kampanię edukacyjną „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”, skierowaną m.in. do osób zmagających się z chorobą nowotworową oraz ich bliskich. „Byłam zaskoczona i poruszona, że tak wiele osób umiera wskutek niedożywienia, a nie bezpośrednio z powodu choroby onkologicznej, często nie mając szansy przejść przez cały proces leczenia” – komentuje dokumentalistka. Jednak sam film traktuje temat w znacznie szerszym kontekście – prowokuje do refleksji o nas samych, jak żyjemy i dokąd zmierzamy…

Celem kampanii „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” jest podniesienie świadomości na temat roli żywienia w chorobie, zwłaszcza onkologicznej oraz edukowanie o specjalistycznym żywieniu medycznym jako integralnej części leczenia. Kampanię zainicjowała Nutricia Medyczna a my wspieramy tę niezwykle ważną inicjatywę, będąc jej oficjalnym partnerem.

Zobacz zwiastun dokumentu:

Zobacz pełny dokument:

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.