Bezpłatne spotkania dla chorych onkologicznie rodziców małych dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Warszawskie Centrum Psychoonkologii zaprasza na warsztaty „Idzie rak nieborak czyli jak rozmawiać z dziećmi, kiedy rodzic ma raka”. W trakcie spotkań uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę na temat tego w jaki sposób wspierać małe dziecko (0-6 lat) w sytuacji choroby jednego z rodziców oraz umiejętności, które pozwolą na budowanie poczucia bezpieczeństwa w trudnej dla całej rodziny sytuacji.

Terminy: 7 maja 2016 r. i 14 maja 2016 r. godz. 10:00 – 14:00

Przed pierwszym spotkaniem zostanie przeprowadzona rozmowa konsultacyjna w celu poznania Państwa potrzeb i aktualnej sytuacji.

Udział w spotkaniach jest nieodpłatny.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Rodziny zainteresowane udziałem w spotkaniach zapraszamy do kontaktu:
tel. +48 570 713 887
e-mail: warsztatywcp@gmail.com
dodatkowe informacje: www.wcp.org.pl

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.