Obóz Little People

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dzięki wsparciu fundacji Alivia Norbert Kwiatkowski oraz Mateusz Sienila pojechali na międzynarodowy obóz organizowany przez rumuńskie stowarzyszenie Little People, działające w obszarze psychoonkologii dziecięcej.

Obóz był dedykowany osobom, które przeszły w dzieciństwie chorobę nowotworową. Chłopcy właśnie wrócili do nas opaleni i zadowoleni.

W obozie wzięło udział 160 uczestników z Rumuni, Republiki Mołdawii, Czech i Polski. Uczestnicy mieli zapewnione mnóstwo atrakcji. Młodzi ludzie brali udział w sesjach terapeutycznych ze specjalistami. W małych grupach obozowicze mogli dzielić się swoimi doświadczeniami.

W takcie spotkań i sesji poruszano tematy dotyczące skutecznej komunikacji, pozyskiwania funduszy, wsparcia pacjentów w chorobie, dyskutowano na temat programów wolontariackich w szpitalach jak i poza nimi oraz znaczeniu wzajemnej pomocy.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy mieć wkład w tę inicjatywę. To bardzo ważne by młodzi ludzie  mogli spotkać się i porozmawiać z osobami o podobnych doświadczeniach, a także uczyć się jak działać na rzecz innych. Obóz był także doskonałą okazją do zrelaksowania się, zabawy, nawiązywania nowych, ciekawych, międzynarodowych znajomości.

obóż little people

obóz little people

obóz little people

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.