Obóz Little People

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dzięki wsparciu fundacji Alivia Norbert Kwiatkowski oraz Mateusz Sienila pojechali na międzynarodowy obóz organizowany przez rumuńskie stowarzyszenie Little People, działające w obszarze psychoonkologii dziecięcej.

Obóz był dedykowany osobom, które przeszły w dzieciństwie chorobę nowotworową. Chłopcy właśnie wrócili do nas opaleni i zadowoleni.

W obozie wzięło udział 160 uczestników z Rumuni, Republiki Mołdawii, Czech i Polski. Uczestnicy mieli zapewnione mnóstwo atrakcji. Młodzi ludzie brali udział w sesjach terapeutycznych ze specjalistami. W małych grupach obozowicze mogli dzielić się swoimi doświadczeniami.

W takcie spotkań i sesji poruszano tematy dotyczące skutecznej komunikacji, pozyskiwania funduszy, wsparcia pacjentów w chorobie, dyskutowano na temat programów wolontariackich w szpitalach jak i poza nimi oraz znaczeniu wzajemnej pomocy.

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy mieć wkład w tę inicjatywę. To bardzo ważne by młodzi ludzie  mogli spotkać się i porozmawiać z osobami o podobnych doświadczeniach, a także uczyć się jak działać na rzecz innych. Obóz był także doskonałą okazją do zrelaksowania się, zabawy, nawiązywania nowych, ciekawych, międzynarodowych znajomości.

obóż little people

obóz little people

obóz little people

DZIAŁAJ TERAZ!

W szpitalach brakuje rękawiczek, masek i środków ochronnych. Pacjenci onkologiczni to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności