Przyjdź, posłuchaj, zabierz głos – seminarium

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

głosFundacja Watch Health Care w partnerstwie z Alivią – Fundacją Onkologiczną Osób Młodych pragnie serdecznie zaprosić wszystkich na seminarium, którego tematem będzie:

„Innowacje w onkologii, ze szczególnym uwzględnieniem zmian systemowych i oceny dostępności w Polsce”.

Seminarium organizowane jest w ramach realizowanego przez Fundację WHC cyklu STU seminariów pt.: „Innowacje w medycynie – ocena dostępności w Polsce” – adresowanych do decydentów, środowiska medycznego, pacjentów i przedstawicieli mediów. Ich celem jest zwrócenie uwagi na istniejące ograniczenia w systemie ochrony zdrowia w Polsce oraz pobudzenie debaty społecznej.

Seminarium odbędzie się w dniu 20 września 2013 r. w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN, przy ul. Ks. Trojdena 4 w Warszawie.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od indywidualnych osób. Pomóż nam walczyć dalej! Dołącz do Pogromców Raka!

Wydarzenie poświęcone będzie problematyce ograniczeń dostępu do leczenia przeciwnowotworowego oraz zagadnieniom związanym z systemem zapewnienia jakości w onkologii.

Przewodniczącym Komitetu Naukowego Seminarium zgodził się zostać Pan Prof. Tadeusz Pieńkowski, kierownik Kliniki Onkologii CMKP w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock oraz prezes Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego, jak również prezes Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi.

Program Seminarium obejmuje dwie części:

  • Wystąpienia prelegentów.
  • Debatę systemową z konferencją prasową. Dyskusja ukierunkowana będzie na możliwości zniesienia barier dostępu do leczenia nowotworów, w ramach ograniczonych środków finansowych oraz na możliwości poprawy systemu zapewnienia jakości świadczeń onkologicznych. Do debaty zaproszeni zostaną przedstawiciele: MZ, NFZ, AOTM, organizacji pacjentów, eksperci medyczni, przedstawiciele instytucji ubezpieczeniowych. Panel dyskutantów będzie odnosił się do najważniejszych problemów poruszonych w prezentacjach.

Poniżej znajdują się linki do zaproszenia i dokładnego programu seminarium.

ZAPROSZENIE (JPG) STR. 1
ZAPROSZENIE (JPG) STR. 2

Serdecznie zapraszamy!

DZIAŁAJ TERAZ!

Pacjenci onkologiczni z obniżoną odpornością, szczególnie podczas immunoterapii, chemioterapii i radioterapii, to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności