Przyjdź, posłuchaj, zabierz głos – seminarium

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

głosFundacja Watch Health Care w partnerstwie z Alivią – Fundacją Onkologiczną Osób Młodych pragnie serdecznie zaprosić wszystkich na seminarium, którego tematem będzie:

„Innowacje w onkologii, ze szczególnym uwzględnieniem zmian systemowych i oceny dostępności w Polsce”.

Seminarium organizowane jest w ramach realizowanego przez Fundację WHC cyklu STU seminariów pt.: „Innowacje w medycynie – ocena dostępności w Polsce” – adresowanych do decydentów, środowiska medycznego, pacjentów i przedstawicieli mediów. Ich celem jest zwrócenie uwagi na istniejące ograniczenia w systemie ochrony zdrowia w Polsce oraz pobudzenie debaty społecznej.

Seminarium odbędzie się w dniu 20 września 2013 r. w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN, przy ul. Ks. Trojdena 4 w Warszawie.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Wydarzenie poświęcone będzie problematyce ograniczeń dostępu do leczenia przeciwnowotworowego oraz zagadnieniom związanym z systemem zapewnienia jakości w onkologii.

Przewodniczącym Komitetu Naukowego Seminarium zgodził się zostać Pan Prof. Tadeusz Pieńkowski, kierownik Kliniki Onkologii CMKP w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock oraz prezes Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego, jak również prezes Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi.

Program Seminarium obejmuje dwie części:

  • Wystąpienia prelegentów.
  • Debatę systemową z konferencją prasową. Dyskusja ukierunkowana będzie na możliwości zniesienia barier dostępu do leczenia nowotworów, w ramach ograniczonych środków finansowych oraz na możliwości poprawy systemu zapewnienia jakości świadczeń onkologicznych. Do debaty zaproszeni zostaną przedstawiciele: MZ, NFZ, AOTM, organizacji pacjentów, eksperci medyczni, przedstawiciele instytucji ubezpieczeniowych. Panel dyskutantów będzie odnosił się do najważniejszych problemów poruszonych w prezentacjach.

Poniżej znajdują się linki do zaproszenia i dokładnego programu seminarium.

ZAPROSZENIE (JPG) STR. 1
ZAPROSZENIE (JPG) STR. 2

Serdecznie zapraszamy!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.