Olga i Kamil Sipowiczowie przekazują środki na leczenie Kamila Bryka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Mamy przyjemność poinformować, że w związku z decyzją o objęciu refundacją leku dla pacjentek z zaawansowanym rakiem jajnika, Państwo Olga i Kamil Sipowiczowie zdecydowali o przekazaniu zebranych środków na leczenie Kamila Bryka, 20-letniego podopiecznego naszej Fundacji.

Olga Sipowicz “Kora” jest podopieczną naszej fundacji od lutego 2016 r. Dzięki wsparciu setek darczyńców jej zbiórka zakończyła się sukcesem oraz wykupieniem kilku dawek leku przepisanego przez lekarza. Ponadto dzięki jej zaangażowaniu, wspólnemu głosowi wielu kobiet zmagających się z zaawansowanym rakiem jajnika oraz zainteresowaniu mediów, Minister Zdrowia zdecydował, że od 1 września br. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje kosztowną terapię.

Sukces Pani Olgi sprawił, że nie wszystkie środki, które zebrała w swojej „Skarbonce” zostały wykorzystane. Z tego względu, w porozumieniu ze swoim mężem podjęła decyzje o przekazaniu pozostałej kwoty na leczenie Kamila Bryka, 20-latka z Otmuchowa w województwie opolskim, który walczy z czerniakiem.

Miałam szczęście doświadczyć ludzkiej hojności i dobroci. W obliczu uzyskania leczenia w ramach NFZ, przekazanie środków na leczenie innych podopiecznych Fundacji uznałam za naturalne

– mówi Olga Sipowicz i dodaje

– historia Kamila pokazuje, że trzeba i warto walczyć. Dlatego apeluję do wszystkich, aby wspierali podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia i napełniali ich „Skarbonki”. Im więcej pieniędzy uda się zebrać,
tym większej liczbie pacjentów będzie można pomóc.

Kamil Bryk rozpoczął swoją walkę z nowotworem w 2014 roku, kiedy wykryto u niego czerniaka złośliwego. Obecnie zbiera środki na zakup nowoczesnych leków oraz opiekę specjalistów. Rodzice Kamila informację o decyzji Pani Olgi przyjęli z radością i wzruszeniem.

Zapoznaj się z historią Kamila: https://skarbonka.alivia.org.pl/kamil-bryk

Przeczytaj pełną treść komunikatu prasowego: Pobierz

DZIAŁAJ TERAZ!

W szpitalach brakuje rękawiczek, masek i środków ochronnych. Pacjenci onkologiczni to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności