KRS 0000358654

Olga i Kamil Sipowiczowie przekazują środki na leczenie Kamila Bryka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Mamy przyjemność poinformować, że w związku z decyzją o objęciu refundacją leku dla pacjentek z zaawansowanym rakiem jajnika, Państwo Olga i Kamil Sipowiczowie zdecydowali o przekazaniu zebranych środków na leczenie Kamila Bryka, 20-letniego podopiecznego naszej Fundacji.

Olga Sipowicz „Kora” jest podopieczną naszej fundacji od lutego 2016 r. Dzięki wsparciu setek darczyńców jej zbiórka zakończyła się sukcesem oraz wykupieniem kilku dawek leku przepisanego przez lekarza. Ponadto dzięki jej zaangażowaniu, wspólnemu głosowi wielu kobiet zmagających się z zaawansowanym rakiem jajnika oraz zainteresowaniu mediów, Minister Zdrowia zdecydował, że od 1 września br. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje kosztowną terapię.

Sukces Pani Olgi sprawił, że nie wszystkie środki, które zebrała w swojej „Skarbonce” zostały wykorzystane. Z tego względu, w porozumieniu ze swoim mężem podjęła decyzje o przekazaniu pozostałej kwoty na leczenie Kamila Bryka, 20-latka z Otmuchowa w województwie opolskim, który walczy z czerniakiem.

Miałam szczęście doświadczyć ludzkiej hojności i dobroci. W obliczu uzyskania leczenia w ramach NFZ, przekazanie środków na leczenie innych podopiecznych Fundacji uznałam za naturalne

– mówi Olga Sipowicz i dodaje

– historia Kamila pokazuje, że trzeba i warto walczyć. Dlatego apeluję do wszystkich, aby wspierali podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia i napełniali ich „Skarbonki”. Im więcej pieniędzy uda się zebrać,
tym większej liczbie pacjentów będzie można pomóc.

Kamil Bryk rozpoczął swoją walkę z nowotworem w 2014 roku, kiedy wykryto u niego czerniaka złośliwego. Obecnie zbiera środki na zakup nowoczesnych leków oraz opiekę specjalistów. Rodzice Kamila informację o decyzji Pani Olgi przyjęli z radością i wzruszeniem.

Zapoznaj się z historią Kamila: https://skarbonka.alivia.org.pl/kamil-bryk

Przeczytaj pełną treść komunikatu prasowego: Pobierz

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.