KRS 0000358654

Październik 2018: Ponad 600 000 zł przekazane chorym na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W ubiegłym miesiącu nasi podopieczni skorzystali z pomocy na kwotę aż 624 763 zł! Dzięki tym środkom Maciej Brdak kontynuuje leczenie nowotworu mózgu w Niemczech, na które spożytkował w październiku ponad 72 tysiące złotych. Maciej Starosta wydał prawie 10 tysięcy złotych na leki, a Honorata Jasica, mama 5 dzieci mogła przejść operację wartą 49 tysięcy złotych. Dzięki ofiarności darczyńców mogliśmy też przekazać ponad 42 tysiące złotych Andrzejowi Białasowi, Pełnomocnikowi Prezydenta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego, który rozpoczął terapię w Niemczech. Z kolei Aleksandra Kalkowska, mama dwóch nastolatek opłaciła operację, zabiegi hipertermii i konsultacje u lekarzy na kwotę łącznie prawie 11 tysięcy złotych.

Pomogliśmy również 115 innym chorym, finansując leki, konsultacje, rehabilitację, dojazdy do ośrodka leczenia i inne wydatki związane z chorobą oraz rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy dla 6 nowych Podopiecznych.

To wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych Darczyńców! W poprzednim miesiącu ponad 3200 osób dokonało wpłaty na rzecz naszych Podopiecznych. Dziękujemy!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.