KRS 0000358654

Podopieczni Alivii na Youth Cancer Europe Advocacy Masterclass

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Podopieczni naszej Fundacji, Magdalena Jaworska i Paweł Klonowski, wzięli udział w Youth Cancer Europe Advocacy Masterclass & Romanian Survivors Annual Summer Meeting, które  miało miejsce w dniach 02-06 sierpnia w Cluj Napoca w Rumunii. Spotkanie to przeznaczone było dla młodych ludzi z dziesięciu krajów europejskich, którzy pokonali raka.

Podczas seminarium uczestnicy zdobyli odpowiednie informacje na temat możliwości wsparcia, technicznych wzorców postępowania w udziale społeczeństwa, możliwości rozwoju reprezentacji, budowania sieci a także praktyk lobbingu. W wolnym czasie młodzi ludzie mogli zintegrować się i wymienić własnymi doświadczeniami w związku z problemami napotkanymi podczas walki z rakiem. Little People – lokalni organizatorzy – zadbali również o to, aby program był bardzo atrakcyjny, zapraszając wszystkich uczestników do miejscowego parku wodnego, ogrodu botanicznego, parku linowego czy na koncert muzyczny, podczas którego wszyscy mieli możliwość rozładować swoje negatywne emocje zgromadzone w trakcie leczenia onkologicznego. Uczestnictwo w tym niezwykłym wydarzeniu pozwoliło młodym ludziom zapomnieć o tych wszystkich przykrych i trudnych momentach i dodało więcej siły w powrocie do zdrowia.

Zakwaterowanie oraz wyżywienie dla uczestników zapewnił organizator – Asociatia Little People Romania a Fundacja Alivia zapewniła pomoc w pokryciu kosztów dojazdu. Cieszymy się, że wyjazd był udany i dziękujemy Pawłowi za zdjęcia oraz relację 🙂

paweł klonowski

paweł i magda

paweł i magda

spotkanie youth cancer

spotkanie youth cancer

spotkanie youth cancer

paweł i magda

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.