KRS 0000358654

Marzec: 366 tys. zł na pomoc dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W marcu udało się przekazać naszym Podopiecznym 366 377 zł. Każda otrzymana wpłata to dla nich szansa na poprawę stanu zdrowia, a nawet na uratowanie życia. Z pomocy skorzystały 112 osoby.

Wśród nich jest Maria z Grabownicy Starzeńskiej, walcząca już 8 lat z glejakiem, która mogła sfinansować pierwszą z dwóch zaplanowanych operacji głowy w Dreźnie. Rafał z Warszawy oraz Elżbieta z Płouszowic opłacili kosztowne badania molekularne, które umożliwią dobranie najlepszego dla nich leczenia. Marcin ze Złotokłosu zmaga się z rakiem płuc, który „obudził” się po 2 latach uśpienia. Z zebranych pieniędzy mógł kontynuować przyjmowanie leku – niwolumabu, nierefundowanego w jego przypadku. A Anna z Warszawy, która w dniu 40 urodzin dowiedziała się, że ma raka jajnika, rozpoczęła leczenie bewacyzumabem.

Wszystkim Darczyńcom gorąco dziękujemy za okazaną pomoc i wrażliwość na los innych!

W marcu do grona Podopiecznych Fundacji dołączyło kolejnych 23 osób: Elżbieta Bugajska-Gaura, Katarzyna Stąpor, Sebastian Chojnowski, Agnieszka Stępniewska-Foppke, Alicja Michel-Koniuszy, Barbara Pikul, Piotr Mentlewicz, Anna Skoczylas, Agata Janusiewicz, Marzena Zakulska, Jagna Polaczyk, Joanna Kurkowska, Justyna Stasiak, Ewa Adamiec, Maciej Krysztofiak, Genowefa Jaśkiewicz, Maciej Urban, Anita Sosnowska, Krystyna Klarzyńska, Ewa Krawczak oraz Marian Hali.

Zapraszamy do poznania nowych Podopiecznych na ich stronach i wsparcia ich w trudnej drodze przez chorobę.

Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie udźwignąć kosztów leczenia, załóż zbiórkę w naszym programie Skarbonka. Dołączając do nas, możesz zbierać środki m.in. z 1% podatku.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.