KRS 0000358654

Działamy z Le Petit Trou

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Z radością informujemy, że światowej klasy marka Le Petit Trou wspiera nasze działania!

To polska marka, obecna w 25 krajach, która dba o empatię, solidarność i siostrzaną więź. W tych trudnych czasach nabiera to jeszcze większego znaczenia. Kobiety są główną inspiracją marki, dlatego chce ona je wesprzeć. 

Dlatego Le Petit Trou stworzyła trzy produkty wykonane z bawełny organicznej, których nazwy zawierają bardzo ważne cechy i wartości kobiet zmagających się z rakiem piersi: Siła- Force, Odwaga- Courage i Życie- Vie.

Ich celem jest pomaganie kobietom przez cały rok! Dlatego 10% całej międzynarodowej sprzedaży tych produktów w 2021 roku, w tym hurtowej do partnerów takich jak Galeries Lafayette, ShopBop czy Ssense, zostanie przekazane właśnie naszej Fundacji! Dziękujemy!

Zobaczcie więcej na @LePetiteTru

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.