Program „Zachować płodność”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Europejskie Centrum Macierzyństwa i Fundacja Alivia zapraszają pacjentki do 35. roku życia, u których ma być stosowane agresywne leczenie onkologiczne do skorzystania z bezpłatnego programu medycznego. 

logo programu Zachować PłodnośćLeczenie onkologiczne może prowadzić do przedwczesnego wygasania czynności jajników, aż do niepłodności. Nie każda terapia przeciwnowotworowa powoduje niepłodność u kobiet. Ważne jest jednak, aby mieć świadomość ryzyka i konieczności zabezpieczenia materiału rozrodczego jeszcze przed rozpoczęciem leczenia, tak aby po jego zakończeniu móc zrealizować marzenia o własnym dziecku.

Bezpłatny program „Zachować Płodność“ umożliwia pacjentkom onkologicznym zabezpieczenie materiału rozrodczego i jego ochronę w czasie agresywnego leczenia. Po zakwalifikowaniu do programu uczestniczkom zostanie zaproponowana jedna z możliwych metod – mrożenie tkanki jajnikowej, witryfikacja komórek jajowych lub mrożenie zarodków.

Skontaktuj się z Centrum InviMed i uzyskaj więcej informacji:

Telefon: 721 862 284

adres email: zachowacplodnosc@invimed.pl

www.zachowacplodnosc.pl

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat problemu niepłodności powstałej w następstwie leczenia onkologicznego oraz możliwościach zachowania zdolności rozrodczych, pobierz
BROSZURĘ PROGRAMU ZACHOWAĆ PŁODNOŚĆ i przeczytaj ARTYKUŁ NA TEN TEMAT
.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.