KRS 0000358654

Seminarium „Innowacje w leczeniu raka piersi – ocena dostępności w Polsce”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

kroplówkiZapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym Seminarium organizowanym przez fundację Watch Heath Care w partnerstwie z Alivią, Federacją Amazonek oraz Polską Unią Onkologii, pt.:

Innowacje w leczeniu raka piersi – ocena dostępności w Polsce.

Seminarium odbędzie się 17 stycznia 2014 r. w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN, przy ul. Trojdena 4 w Warszawie.   Celem spotkania jest przedstawienie występujących w Polsce ograniczeń dostępu do technologii medycznych, wykorzystywanych w leczeniu raka piersi oraz dyskusja dotycząca sposobów poprawy tego stanu. Do udziału w Seminarium szczególnie zapraszamy lekarzy specjalistów różnych dziedzin, zarówno klinicystów, jak i pracowników naukowych zainteresowanych problematyką Seminarium.

Wydarzenie jest również dedykowane przedstawicielom Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych, samorządów lokalnych, urzędów centralnych, mediów oraz przedstawicielom organizacji pacjentów, organizacji branżowych oraz kadrze akademickiej.

Więcej szczegółów na temat programu i rejestracji znajduje się pod poniższym linkiem:

www.korektorzdrowia.pl/konferencje/innowacje-w-leczeniu-raka-piersi-ocena-dostepnosci-w-polsce/#o-konferencji

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.