KRS 0000358654

Sierpień 2018: Prawie 200 000 zł przekazane naszym Podopiecznym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W sierpniu udzieliliśmy pomocy chorym na nowotwory na kwotę 167 181 zł. Skorzystały z tych środków 74 osoby, które same nie byłyby w stanie opłacić leków, konsultacji, badań i innych wydatków związanych z chorobą.

Alicja Hinz, która 6 lat temu dowiedziała się, że choruje na złośliwy nowotwór kości, spożytkowała 11 760 zł na leki i rehabilitację. Sławomir Grudnicki, który zmaga się z nowotworem mózgu, dzięki pomocy darczyńców mógł sfinansować dostosowanie mieszkania do jego potrzeb, konsultacje u lekarzy i leki na kwotę w sumie 6 470 zł. Zuzanna Lewandowska kontynuuje terapię raka piersi lekiem wartym 11 000 zł miesięcznie, a Jarosław Tołżewski w sierpniu opłacił hipertermię celowaną na kwotę 4 440 zł.

W ubiegłym miesiącu do naszego Programu Skarbonka dołączyło też 3 kolejnych chorych. Wśród nich Tomasz Mycek, który walczy z rakiem wątroby i dla którego darczyńcy przekazali już ponad 111 000 zł. Część z tych środków została już spożytkowana na zakup leku na trzy kolejne tygodnie leczenia.

Bardzo dziękujemy wszystkim, ponad 1800 osobom, które dokonały wpłat na rzecz naszych Podopiecznych!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.