Sierpień 2020: Prawie 200 tys. zł dla chorych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W ubiegłym miesiącu nasi Podopieczni skorzystali z pomocy na kwotę 186 340 zł!

Dzięki tym środkom Romana z Warszawy mogła zakupić 3 dawki leku pertuzumab za ok. 35 tys. zł w walce z rakiem piersi. 20-letni Dariusz z Poznania, chory na glejaka przeznaczył 13 tys. zł na nierefundowany w jego przypadku bewacyzumab.

Z hojności Darczyńców skorzystała także Agnieszka z Krakowa lecząca nowotwór piersi, kontynuując terapię nowoczesnymi lekami.

Pomogliśmy również innym chorym, finansując leki, konsultacje, rehabilitację, dojazdy do ośrodka leczenia i inne wydatki związane z chorobą. To wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych Darczyńców! Dziękujemy!

Aktualnie prowadzimy zbiórki dla 371 chorych. W sierpniu dołączyli do Fundacji 4 nowi pacjenci szukający wsparcia finansowego: Władysław Michałowski, Wiesław Kiraga, Piotr Bomba oraz Vitalii Troiak. Zapraszamy do poznania naszych Podopiecznych na ich stronach i wsparcia ich walki o zdrowie.

Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego na walkę z rakiem lub znasz taką osobę, dowiedz się więcej o naszym programie. Zakładając zbiórkę poprzez Skarbonkę można zbierać środki m.in. z 1% podatku.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

jak uzyskać zniżkę na przejazd?

WAŻNE:

Zniżka dostępna jest dla pacjentów korzystających z aplikacji iTaxi i płacących za przejazd w aplikacji (podpięta karta płatnicza)

  1. Pobierz i zainstaluj  aplikację iTaxi na swoim telefonie
  2. Kod zniżkowy dla użytkowników serwisu Alivia to FUNDACJAALIVIA 
  3. Każdy użytkownik może z kodu skorzystać dowolną ilość razy
  4. Użytkownik korzystający z kodu otrzymuje rabat w wysokości 10% kwoty rachunku (max 10 PLN na jeden przejazd) 

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.