Gratulacje dla nowego ministra zdrowia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Gratulujemy Panu Adamowi Niedzielskiemu objęcia stanowiska Ministra Zdrowia i zapewniamy o gotowości wsparcia wszelkich inicjatyw, których celem jest poprawa opieki onkologicznej w Polsce.

Jednocześnie apelujemy o osobiste zaangażowanie w kwestie, które stanowią pilne i ważne wyzwania w obszarze onkologii. Narodowa Strategia Onkologiczna wymaga rewizji. Jej obecny kształt budzi poważne wątpliwości. Konieczne jest wdrożenie europejskich standardów postępowania diagnostyczno-terapeutycznego i narzędzi informatycznych, które dostarczałyby do płatnika danych o prawidłowości przyjętych strategii leczniczych. Niezbędne jest również zwiększenie nakładów na refundację świadczeń w celu poprawy wskaźników przeżyć 5-letnich.

Życzymy wielu sukcesów i liczymy na współpracę, która przyniesie długo oczekiwane zmiany dla pacjentów onkologicznych.

Pełna treść pisma jest dostępna tutaj.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od indywidualnych osób. Pomóż nam walczyć dalej! Dołącz do Pogromców Raka!

DZIAŁAJ TERAZ!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Aktualności