Gratulacje dla nowego ministra zdrowia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Gratulujemy Panu Adamowi Niedzielskiemu objęcia stanowiska Ministra Zdrowia i zapewniamy o gotowości wsparcia wszelkich inicjatyw, których celem jest poprawa opieki onkologicznej w Polsce.

Jednocześnie apelujemy o osobiste zaangażowanie w kwestie, które stanowią pilne i ważne wyzwania w obszarze onkologii. Narodowa Strategia Onkologiczna wymaga rewizji. Jej obecny kształt budzi poważne wątpliwości. Konieczne jest wdrożenie europejskich standardów postępowania diagnostyczno-terapeutycznego i narzędzi informatycznych, które dostarczałyby do płatnika danych o prawidłowości przyjętych strategii leczniczych. Niezbędne jest również zwiększenie nakładów na refundację świadczeń w celu poprawy wskaźników przeżyć 5-letnich.

Życzymy wielu sukcesów i liczymy na współpracę, która przyniesie długo oczekiwane zmiany dla pacjentów onkologicznych.

Pełna treść pisma jest dostępna tutaj.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.