Sierpień: 393 tys. na leczenie dla chorych na raka!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W sierpniu udało się przekazać naszym Podopiecznym 393 996 zł. Środki te pozwoliły im pokryć nierefundowane wydatki podczas niełatwych zmagań o życie i zdrowie. Ze wsparcia finansowego skorzystało 98 osób.

Wśród nich jest Aleksandra z Tczewa, która opłaciła bardzo kosztowną operację neurochirurgiczną. Małgorzata z Przecławia, zmagająca się z nowotworem mózgu, dzięki zebranym środkom poddała się leczeniu onkologicznemu w Niemczech. Alicja z Torunia natomiast może rozpocząć przyjmowanie nierefundowanego w Polsce leku. Z kolei chora na raka piersi Agnieszka z Janiszewa opłaciła niezbędne zabiegi rehabilitacyjne, a Anita z Poznania zakupiła sprzęt do drenażu limfatycznego.

Wszystkim Darczyńcom gorąco dziękujemy za gesty wsparcia. Dla naszych Podopiecznych są one niezwykle ważne!

W sierpniu do Fundacji dołączyło 8 nowych pacjentów: Aleksandra Jabłońska, Michał Kaczmarski, Danuta Karpińska, Darek Kapusta, Tetiana Flysnyk, Alicja Wojnar oraz Zuzanna Świetorzecka.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapraszamy do poznania naszych Podopiecznych i zaangażowania się w pomoc podczas ich trudnej drogi przez chorobę.

Jeśli chorzy potrzebują pomocy finansowej, aby opłacić koszty związane z leczeniem, oferujemy im gromadzenie środków poprzez nasz program Alivia Onkozbiórka. 

Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach.

W sierpniu prawie 33 tysiące osób odwiedziło portal Kolejkoskop.pl, aby znaleźć najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, refundowane przez NFZ.

Na portalu Onkomapa.pl ponad 36 tysięcy osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. 93 osoby podzieliły się swoimi doświadczeniami i zostawiło pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Prawie 2000 osób odwiedziło portal Oncoindex.org, aby sprawdzić, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znaleźć informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.

Ponadto w zeszłym miesiącu odpowiedzieliśmy blisko 150 zgłoszeń w języku ukraińskim w ramach kampanii informacyjnej OnkoUkraina. Jej celem jest przekazywanie uchodźcom z Ukrainy aktualnych i rzetelnych informacji dotyczących leczenia pacjentów onkologicznych w Polsce.Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W sierpniu odbyliśmy ponad 200 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na prawie 80 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.