Styczeń: 310 tys. na leczenie dla osób walczących z rakiem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Styczeń: 310 tys. na leczenie dla osób walczących z rakiem

W styczniu udało się przekazać naszym Podopiecznym 310254,98 zł. Każda otrzymana wpłata to dla nich szansa na lepszą jakość życia i powrót do zdrowia. Środki zostały wypłacone 104 osobom.

Wśród nich jest chory na glejaka Janusz ze Szczepanowa, który mógł opłacić operację usunięcia guza w wybudzeniu. Ariel z Łodzi natomiast wyjechał na turnus rehabilitacyjny. Aleksandra z Poznania oraz Agnieszka z Rytla zmagają się z nowotworem piersi. Dzięki zebranym środkom zakupiły nierefundowane w ich przypadku leki. Z kolei Dagmara z Kielc przeznaczyła pieniądze na niezbędny sprzęt do rehabilitacji domowej.

Wszystkim Darczyńcom gorąco dziękujemy za gesty wsparcia. Dla naszych Podopiecznych są one niezwykle ważne! 

W styczniu do Fundacji dołączyło aż 17 nowych pacjentów: Michał Bogucki, Olena Hovorukha, Paulina Krasnopolska, Dawid Głowacki, Monika Markiewicz-Rojek, Adam Dolata, Irena Hebel, Marian Tyborski, Agnieszka Gałecka, Zbigniew Drapa, Edyta Polakowska, Przemysław Siudut, Jolanta Kaczmarska, Krystyna Skowron, Angela Klarkowska-Ochimowska, Przemysław Bylicki oraz Juliusz Kubiak.

Zapraszamy do poznania naszych Podopiecznych i zaangażowania się w pomoc podczas ich niełatwej drogi przez chorobę.

Jeśli chorzy potrzebują pomocy finansowej, aby opłacić koszty związane z leczeniem, oferujemy im gromadzenie środków poprzez nasz program Skarbonka. 

Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach.

W styczniu pacjenci ponad 10,5 tysiąca razy znaleźli na Kolejkoskop.pl najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, refundowane przez NFZ.

Na portalu Onkomapa 2800 razy poszukiwano przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. 92 osoby podzieliły się swoimi doświadczeniami i zostawiły pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Na Oncoindex.org prawie 3,5 tysiąca osób sprawdziło, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znalazło informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.

Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W styczniu odbyliśmy ok. 180 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na ponad 60 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

jak uzyskać zniżkę na przejazd?

WAŻNE:

Zniżka dostępna jest dla pacjentów korzystających z aplikacji iTaxi i płacących za przejazd w aplikacji (podpięta karta płatnicza)

  1. Pobierz i zainstaluj  aplikację iTaxi na swoim telefonie
  2. Kod zniżkowy dla użytkowników serwisu Alivia to FUNDACJAALIVIA 
  3. Każdy użytkownik może z kodu skorzystać dowolną ilość razy
  4. Użytkownik korzystający z kodu otrzymuje rabat w wysokości 10% kwoty rachunku (max 10 PLN na jeden przejazd) 

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.