KRS 0000358654

Styczeń: 325 tys. zł na pomoc pacjentom w walce z rakiem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Początek 2021 roku okazał się dla nas bardzo intensywny. Nasi Podopieczni otrzymali pomoc na łączną kwotę 324 743 zł. To dzięki tym wpłatom mogą rozpocząć lub kontynuować walkę o swoje życie i zdrowie.

Środki zostały wypłacone 115 osobom. Wśród nich jest Danuta ze Zdzieszowic – zmagająca się z rakiem pęcherzyka żółciowego – która opłaciła innowacyjny, ale niestety nierefundowany zabieg NanoKnife. Barbara z Torunia po raz drugi zachorowała na raka piersi. Dzięki pomocy rozpoczęła kosztowne leczenie pertuzumabem w skojarzeniu z trastuzumabem. Z kolei Piotr z Warszawy oraz Leszek z Łodzi mogli kontynuować przyjmowanie drogich leków wskazanych w terapii nowotworu nerki. Martyna z Warszawy natomiast wykonała precyzyjne badania genetyczne, które pomogą dobrać leczenie celowane w walce z rakiem piersi.

Z całego serca dziękujemy Darczyńcom, wszystkim razem i każdemu z osobna, za okazane wsparcie. To dzięki Wam możemy objąć naszych Podopiecznych pełną pomocą.

W styczniu, w gronie Podopiecznych Fundacji powitaliśmy 16 kolejnych osób: Jarosława Węclewskiego, Annę Łukowczyk, Martynę Bodych-Lipińską, Józefa Kachnowicza, Jarosława Kobyłkę, Adama Dębickiego, Wiesława Bakierę, Izabelę Czyż, Paulę Chrustowską, Annę Dziedzic, Janusza Olszanowskiego, Justynę Dąbrowską, Annę Kowalczyk, Danutę Mętel, Henryka Landowskiego oraz Arkadiusza Wawaka. Zapraszamy do zapoznania się z ich profilami i wsparcia ich w walce z trudnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.

Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego na walkę z rakiem lub znasz taką osobę, dowiedz się więcej o naszym programie. Zakładając zbiórkę poprzez Skarbonkę można zbierać środki m.in. z 1% podatku.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.