KRS 0000358654

TAK na dobrą sprawę

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

tak na dobrą sprawęMiło nam poinformować, że Fundacja Alivia została zakwalifikowana do akcji Banku BPH „TAK na dobrą sprawę„. W ramach konkursu Bank BPH przekaże łącznie 100 000 zł na cele statutowe 3 organizacji pozarządowych. Aby Alivia otrzymała darowiznę, potrzebne są jednak Wasze głosy 🙂

Głosowanie na najlepszy projekt trwa do 20 listopada 2015 r. na stronie taknadobrasprawe.pl.

Dziękujemy za wszystkie głosy i udostępnienia na Facebooku 🙂

O Alivii

Alivia chce pomóc chorym na raka wygrywać z chorobą każdego dnia. Służy temu m.in. ONKOMAPA – bezpłatny przewodnik po ośrodkach onkologicznych w Polsce, stworzony przez osoby chore na raka i ich bliskich. ONKOMAPA udostępnia informacje o placówkach i lekarzach, a także gromadzi oceny i opinie pacjentów. Dzięki niej chorzy mogą łatwiej zdecydować, gdzie i u kogo podjąć leczenie. ONKOMAPA to ogólnie dostępny serwis internetowy – jest jedynym tak pojemnym źródłem informacji dla pacjentów.

TAK na dobrą sprawę, dostęp do rzetelnej informacji o leczeniu może odegrać ogromną rolę w walce z chorobą.

Oddaj swój głos na Alivię i jej projekt Onkomapa.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.