Trojanki. Dziesięć prywatnych rad dla początkujących w chemioterapii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Gorąco polecamy lekturę nowej książki prof. Ewy Guderian-Czaplińskiej pt. Trojanki. Dziesięć prywatnych rad dla początkujących w chemioterapii potrójnie ujemnego raka piersi. 

To poradnik skierowany do chorych na raka piersi poddawanych chemioterapii, a zarazem wyznaniem osoby doświadczającej jej skutków.

Jest wiele książek napisanych przez chorych na nowotwory, ale ta jest wyjątkowa. Pełna swady, humoru i nadziei, bez egzaltacji, żalu i gniewu. Daje nadzieję oraz uczy, jak mądrze zmagać się z ciężką chorobą. Nie potrafiłem odłożyć tej książki.

prof. dr hab. n. med. Jacek Jassem

Książkę rekomendują zarówno specjaliści, jak i pacjenci.

Gdybym dostała tę książkę w dniu, kiedy dowiedziałam się, że mam raka, mogłabym lepiej się przygotować. I opanować lęk, który pojawia się wraz z „wyrokiem”. Ten lęk odczuwają nie tylko pacjenci onkologiczni, lecz także ich rodziny i przyjaciele. Trojanki to lektura dla nich wszystkich.

Janina Ochojska

Wyróżnia ją piękny język, zaprawione nutą sarkazmu poczucie humoru, siła i wrażliwość zarazem, zbiór cennych rad dla osób będących w trakcie leczenia i wspaniała konstatacja faktu, że „myślenie o śmierci (a jeszcze lepiej: rozmawianie o śmierci) niewiarygodnie wyzwala, oczyszcza głowę i w rezultacie: uspokaja i przywraca równowagę życiu!”. Polecam tę książkę każdemu, niezależnie od wieku, płci i stanu zdrowia.

prof. dr hab. n. med. Sylwia Grodecka-Gazdecka

Książka jest dostępna w sprzedaży tutaj.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.