Kwiecień 2020: 280 tys. zł dla chorych!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Za nami kolejny intensywny miesiąc. W kwietniu pomogliśmy 97 osobom, przekazując im w sumie 283 448 zł.

Z pieniędzy tych skorzystała m.in. Agnieszka z Pszczyny, która zmaga się z nowotworem złośliwym jajnika i wydaje ponad 20 tys. na dawkę leku Olaparib, który nie jest refundowany u pacjentek ze stwierdzoną mutacją genu BRCA. Michał z Granicy przeznaczył ponad 10 tys. zł na leczenie glejaka, a Agnieszka z Zielonej Góry, mama Hani i Adasia, zakupiła 2 dawki leku pertuzumab za prawie 20 tys. zł. Jędrzej z Poznania dzięki wsparciu darczyńców rozpoczął drogie leczenie zaawansowanego raka jelita grubego, a Justyna z Krynic może kontynuować leczenie rzadkiej choroby fibrohistocytomii w mieście oddalonym o 300 km od swojego domu.

To wszystko nie byłoby możliwe bez pomocy naszych wspaniałych Darczyńców! W kwietniu prawie 2000 osób zaufało nam i przekazało darowiznę na pomoc naszym podopiecznym.

Bardzo dziękujemy i wciąż liczymy na Wasze wsparcie! W ubiegłym miesiącu do naszej fundacji dołączyło 14 pacjentów i obecnie prowadzimy zbiórki pieniędzy dla 374 osób.

Jeśli chcesz pomóc naszym Podopiecznych w walce z rakiem, wesprzyj ich skarbonki lub udostępnij wybrane zbiórki.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

jak uzyskać zniżkę na przejazd?

WAŻNE:

Zniżka dostępna jest dla pacjentów korzystających z aplikacji iTaxi i płacących za przejazd w aplikacji (podpięta karta płatnicza)

  1. Pobierz i zainstaluj  aplikację iTaxi na swoim telefonie
  2. Kod zniżkowy dla użytkowników serwisu Alivia to FUNDACJAALIVIA 
  3. Każdy użytkownik może z kodu skorzystać dowolną ilość razy
  4. Użytkownik korzystający z kodu otrzymuje rabat w wysokości 10% kwoty rachunku (max 10 PLN na jeden przejazd) 

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.