Tworzenie i wspieranie rozwoju rejestrów klinicznych do 2030 r.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Otrzymaliśmy z Ministerstwa Zdrowia odpowiedź na pismo z dn. 14 października 2019 r. , w którym zwracaliśmy się o przyspieszenie prac nad rejestrami oraz określenia konkretnego terminu, w którym Ministerstwo Zdrowia lub NFZ poda do publicznej wiadomości dane dotyczące przeżyć 5-letnich pacjentów. Pełna treść naszych pytań jest dostępna tutaj.

Ministerstwo informuje, że kwestia publicznego udostępniania danych o 5 – letnich przeżyciach jest uzależniony od jakości zbieranych danych. Aby poprawić proces gromadzenia danych w rejestrach onkologicznych trwa projekt pt. “Budowa nowoczesnej platformy gromadzenia i analiza danych z Krajowego Rejestru Nowotworów oraz onkologicznych rejestrów narządowych, zintegrowanej z bazami świadczeniodawców leczących choroby onkologiczne (e-KRN+)”.

Zgodnie z projektem Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, wskazano konieczność tworzenia, utrzymywania i wspierania rozwoju rejestrów medycznych w onkologii. Realizacja tych zadań została zaplanowana do końca 2030 r.

Zwracaliśmy się również o określenie terminu publikacji wytycznych postępowania diagnostyczno-terapeutycznego. W odpowiedzi Ministerstwa czytamy, że przewiduje opracowanie wytycznych w kluczowych nowotworach złośliwych do roku 2022.

Pełna treść odpowiedzi jest dostępna tutaj.


Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od indywidualnych osób. Pomóż nam walczyć dalej! Dołącz do Pogromców Raka!

DZIAŁAJ TERAZ!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na poziomie krajów

Aktualności