Witamy na pokładzie Maję i czwórkę nowych wolontariuszek!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Od początku roku w Fundacji Onkologicznej Alivia nastąpiły duże zmiany. Całkowitej zmianie ulega struktura Fundacji, ruszają programy partnerstwa strategicznego i wolontariatu, w tym pracowniczego. Zmiany dotykają również działań rzeczniczych – Fundacja zamierza przygotować system policy papers, który ma wzmocnić profesjonalizm i przejrzystość organizacji w kontaktach z administracją publiczną. Dynamicznie się rozwijamy, również skala pomocy, które udzielamy jest tak duża, że zmiany były konieczne. Obraliśmy kurs na zapewnienie naszym podopiecznym profesjonalnego wsparcia oraz zwiększenia transperentności wobec ponad stu tysięcy darczyńców – mówi Bartosz Poliński, Prezes Zarządu.

Zarząd Fundacji Alivia pozostaje bez zmian, Prezesem pozostaje Bartosz Poliński, Wiceprezesem – Agata Polińska. Modyfikacji ulega jednak zakres zadań, które będą realizować. Zamierzają skupić się na działaniach strategicznych oraz rozwoju Alivia Foundation UK, brytyjskiej filii Fundacji.

Reorganizacji ulega pozostała część struktury organizacji. Do zespołu Fundacji dołączyła Maja Surowicz, która objęła stanowisko Dyrektora. Wcześniej przez sześć lat pełniła funkcję prezesa i dyrektora obszaru zdrowie w United Way Polska, gdzie realizowała szereg projektów społecznych z ponad 70 partnerami biznesowymi. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła studia podyplomowe z zakresu psychoonkologii (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) oraz CSR (Akademia Leona Koźmińskiego). Pracowała także jako wolontariuszka m.in. w Fundacji Hospicjum Onkologiczne im. Św. Krzysztofa i Fundacji „Dobrze Że Jesteś”. W Alivii będzie odpowiedzialna za koordynowanie i nadzór nad programami realizowanymi przez Fundację oraz rozwój działań fundraisingowych. Intensywnie rozwijamy współpracę z biznesem. Wchodzimy w nowe obszary działań, w tym partnerstwa strategiczne, wolontariat pracowniczy oraz program składki pracowniczej – opisuje plany Maja Surowicz i dodaje – rozwijamy również program dla wolontariuszy, bez których nie możemy wyobrazić sobie nowoczesnej i prężnie działającej organizacji pozarządowej. W przeciągu ostatnich kilku dni do Fundacji dołączyły cztery wolontariuszki. Jedna z nich była wcześniej podopieczną Fundacji, która przezwyciężając chorobę zdecydowała o zaangażowaniu się we wsparcie chorych, druga – córką podopiecznej. Fundacja zaczyna organizować regularne spotkania dla podopiecznych, które będą odbywać się we wtorkowe popołudnia w siedzibie Fundacji na warszawskim Ursynowie. Czwartek będzie zarezerwowany na spotkania dla wolontariuszy.

Reorganizacja obejmuje również zespół odpowiedzialny za komunikację oraz działania rzecznicze. Wojciech Wiśniewski, dotychczasowy rzecznik Fundacji, obejmuje od 1 kwietnia stanowisko Dyrektora ds. Relacji Zewnętrznych. Do jego kompetencji będzie należeć realizacja strategii komunikacyjnej Fundacji oraz prowadzenie działań zmierzających do poprawy systemu opieki onkologicznej w Polsce. Ramy dla obu obszarów wyznaczają dokumenty strategiczne, przyjęte z końcem lutego przez Zarząd Fundacji. Celem na ten rok jest również stworzenie policy papers, które będą syntetycznie przedstawiać stanowisko Fundacji wobec najistotniejszych elementów dyskusji o ochronie zdrowia. Stawiamy na przejrzystość oraz profesjonalizm. Organizacje pacjenckie coraz częściej stają się aktywnym uczestnikiem debaty o kierunkach zmian systemu ochrony zdrowia. Musimy wyjść naprzeciw tej sytuacji oraz stworzyć na własny użytek to, czego oczekujemy od decydentów – dokumenty strategiczne. Mamy nadzieję, że będzie to również krok budujący zaufanie darczyńców do Alivii jako skutecznej i odpowiedzialnej organizacji, która wpływa na zmianę obrazu polskiej onkologii – komentuje Wiśniewski.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od indywidualnych osób. Pomóż nam walczyć dalej! Dołącz do Pogromców Raka!

DZIAŁAJ TERAZ!

Pacjenci onkologiczni z obniżoną odpornością, szczególnie podczas immunoterapii, chemioterapii i radioterapii, to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności