We wrześniu udało się przekazać naszym Podopiecznym 134 345 zł. Każda otrzymana wpłata to dla nich szansa na pokrycie nierzadko bardzo wysokich kosztów związanych z diagnostyką, leczeniem i rehabilitacją. Środki zostały wypłacone 77 osobom.
Wśród nich jest Maciej z Rydzyny, chory na agresywnego raka nerki, który opłacił kolejną już dawkę nierefundowanego w jego przypadku leku – niwolumabu. Z kolei Piotr z Woli Filipowskiej, zmagający się z glejakiem, mógł skorzystać z rehabilitacji domowej. Podobnie Katarzyna z Borków wykupiła zabiegi fizjoterapeutyczne oraz pobyt w sanatorium. Katarzyna z Warszawy, chora na raka piersi, mierzy się z poważnymi skutkami ubocznymi terapii onkologicznej. Dzięki zgromadzonym środkom opłaciła konieczne leczenie stomatologiczne i okulistyczne. Natomiast Michał z Ząbek kupił niezbędny przy jego chorobie sprzęt do monitorowania glikemii.
Wszystkim Darczyńcom gorąco dziękujemy za bezinteresowną pomoc i wrażliwość na los innych!
We wrześniu do grona podopiecznych Fundacji dołączyli: Dominik Kosiło, Agnieszka Małecka, Lidia Puchalska, Mirosław Hołówko, Cecylia Żelazo oraz Bartłomiej Boruta.
Zapraszamy do zapoznania się ze profilami wszystkich osób i wsparcia ich w walce o powrót do zdrowia.
Dodaj chorym odwagi!
Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.
Jeśli chorzy nie są w stanie samodzielnie udźwignąć kosztów leczenia, pomagamy im zebrać środki poprzez nasz program Skarbonka.
Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach.
We wrześniu prawie 37 tysięcy osób znalazło na Kolejkoskop.pl najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, refundowane przez NFZ.
Na portalu Onkomapa blisko 26 tys. osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. 535 osób podzieliło się swoimi doświadczeniami i zostawiło pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię!
Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Na Oncoindex.org ponad 5,5 tys. osób sprawdziło, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znalazło informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.
Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. We wrześniu odbyliśmy ok. 80 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na ponad 100 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.