Spotkanie z nowym ministrem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Fundacja Alivia, razem z organizacjami działającymi w Radzie Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta, wzięła udział w spotkaniu z nowym wiceministrem zdrowia ds. dialogu społecznego, Piotrem Bromberem.

Intencją spotkania było przedyskutowanie wizji dalszej współpracy resortu ze środowiskami pacjentów w duchu dialogu ukierunkowanego na wspólne wypracowywanie rozwiązań służących polskim pacjentom.

Piotr Bromber, były dyrektor oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Lubuskiem, objął stanowisko podsekretarza stanu w resorcie zdrowia w połowie września. Nowy wiceminister zajmie się kwestią dialogu społecznego i kształceniem kadr.

Życzymy wielu sukcesów i liczymy na współpracę, która przyniesie długo oczekiwane zmiany dla pacjentów onkologicznych.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.