Wrzesień: 134 tys. na wsparcie dla pacjentów onkologicznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

We wrześniu udało się przekazać naszym Podopiecznym 134 345 zł. Każda otrzymana wpłata to dla nich szansa na pokrycie nierzadko bardzo wysokich kosztów związanych z diagnostyką, leczeniem i rehabilitacją. Środki zostały wypłacone 77 osobom.

Wśród nich jest Maciej z Rydzyny, chory na agresywnego raka nerki, który opłacił kolejną już dawkę nierefundowanego w jego przypadku leku – niwolumabu. Z kolei Piotr z Woli Filipowskiej, zmagający się z glejakiem, mógł skorzystać z rehabilitacji domowej. Podobnie Katarzyna z Borków wykupiła zabiegi fizjoterapeutyczne oraz pobyt w sanatorium. Katarzyna z Warszawy, chora na raka piersi, mierzy się z poważnymi skutkami ubocznymi terapii onkologicznej. Dzięki zgromadzonym środkom opłaciła konieczne leczenie stomatologiczne i okulistyczne. Natomiast Michał z Ząbek kupił niezbędny przy jego chorobie sprzęt do monitorowania glikemii. 

Wszystkim Darczyńcom gorąco dziękujemy za bezinteresowną pomoc i wrażliwość na los innych!

We wrześniu do grona podopiecznych Fundacji dołączyli: Dominik Kosiło, Agnieszka Małecka, Lidia Puchalska, Mirosław Hołówko, Cecylia Żelazo oraz Bartłomiej Boruta

Zapraszamy do zapoznania się ze profilami wszystkich osób i wsparcia ich w walce o powrót do zdrowia.

Jeśli chorzy nie są w stanie samodzielnie udźwignąć kosztów leczenia, pomagamy im zebrać środki poprzez nasz program Skarbonka.

Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach.

We wrześniu prawie 37 tysięcy osób znalazło na Kolejkoskop.pl najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, refundowane przez NFZ.

Na portalu Onkomapa blisko 26 tys. osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. 535 osób podzieliło się swoimi doświadczeniami i zostawiło pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Na Oncoindex.org ponad 5,5 tys. osób sprawdziło, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znalazło informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.

Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. We wrześniu odbyliśmy ok. 80 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na ponad 100 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.