Wrzesień 2018: Prawie 130 000 zł dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Nadszedł kolejny miesiąc, więc czas na podsumowania. We wrześniu nasze działania wsparło ponad 1600 osób, przekazując darowizny na leczenie naszych Podopiecznych. Dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą wpłatę! To dzięki wsparciu od osób o dobrych sercach mogliśmy pomóc chorym w walce z rakiem.

Przekazaliśmy w sumie 126 899 zł. Dzięki tym środkom Agnieszka Karczmarz-Ignatowicz, mama 6-letniej córeczki, która będąc w ciąży zachorowała na raka piersi, mogła opłacić leki warte 17 620 zł. Maciej Brdak kontynuuje leczenie nowotworu mózgu, które w ubiegłym miesiącu kosztowało go 18 800 zł, a Zuzanna Lewandowska zakupiła kolejną dawkę nierefundowanego pertuzumabu, wartego ponad 11 000 zł. Kosztowne leczenie opłaciła też Iwona Adamczyk-Padzik, mama 2 dzieci, która walczy z przerzutami do kości. Na lek Ibrance wydała 9 900 zł.

Wspomogliśmy też walkę z rakiem 63 innych chorych, którzy bez pomocy darczyńców nie byliby w stanie samodzielnie opłacić niezbędnych leków, konsultacji, badań, dojazdów do szpitala i innych wydatków związanych z chorobą.

We wrześniu rozpoczęliśmy też zbiórkę pieniędzy dla trzech kolejnych chorych. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu darczyńców będziemy mogli pomóc im w walce z chorobą!

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.