Wrzesień: 304 tys. na pomoc dla podopiecznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dzięki hojności Darczyńców w ubiegłym miesiącu wypłaciliśmy naszym Podopiecznym 304 577 zł. Każda otrzymana wpłata to dla nich szansa na lepszą jakość życia i powrót do zdrowia. Środki zostały wypłacone 101 osobom.

Wśród nich jest chora na raka piersi Henryka z Torunia, która dzięki zebranym środkom mogła kontynuować nierefundowane leczenie trastuzumabem deruxtecanem. Z kolei Michał z Kwidzyna opłacił zaawansowane badania molekularne, a Piotr z Gniewkowa zabiegi rehabilitacyjne. Również Kasia z Sulęcina, chora na raka piersi mogła opłacić transport na konsultację onkologiczną oraz samą konsultację. Małgorzata z Wąbrzeźna, z bardzo rzadkim nowotworem nosogardła, mogła kupić kolejną dawkę nierefundowanego leku.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za to, że nie pozostali obojętni na los potrzebujących. Swoim wsparciem codziennie dodają im otuchy!  

We wrześniu do grona podopiecznych Fundacji dołączyły 254 osoby, w tym: Monika Otocka, Hubert Olczyk, Władysław Bojarek oraz Maria Łukaszczyk.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapraszamy do zapoznania się z ich profilami i wsparcia w zmaganiach z trudnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.

Jeśli wydatki związane z leczeniem przekraczają możliwości finansowe chorych, pomagamy im zebrać środki na pokrycie kosztów poprzez nasz program Alivia Onkozbiórka. 

Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach rekomendowanych przez międzynarodowe towarzystwa naukowe.

Miesięcznie nasze konsultantki dzwonią do blisko 600 placówek, aby w portalu Onkoskaner.pl (dawniej Kolejkoskop) prezentować aktualne informacje o tym, gdzie są najkrótsze kolejki na badania diagnostyczne (RM, TK i PET-CT) lub pierwszą wizytę u onkologa, refundowane przez NFZ. 

Na portalu Onkomapa.pl 40 tys. osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. 47 osób podzieliło się swoimi doświadczeniami i zostawiło pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Ponad 3600 osób odwiedziło portal Oncoindex.org, aby sprawdzić, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znaleźć informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. We wrześniu odbyliśmy blisko 120 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na ponad 100 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.