Zapraszamy na webinar z ekspertami!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Już 4 czerwca o 20.00 zapraszamy na spotkanie on-line z onkologami i ekspertami ochrony zdrowia – Leczenie onkologiczne w czasie i po epidemii – praktyczne porady.

Porozmawiamy o epidemii COVID-19 i jej wpływie na leczenie chorych na raka. Nasi eksperci przekażą też praktyczne porady o tym jak funkcjonować w nowej sytuacji epidemicznej. Wspólnie odpowiedzą na pytania jak bardzo wirus SARS-COV-2 jest groźny dla pacjentów onkologicznych? Jak zmienia się leczenie pacjentów onkologicznych w czasie epidemii? Jakie wsparcie może otrzymać pacjent onkologiczny? Chętnie odpowiedzą również na pytania uczestników.

Rejestracja na webinar jest już otwarta. Zapraszamy – kliknij i zapisz się tu: https://bit.ly/_Webinar_04062020

Wśród zaproszonych gości m.in:

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu 
  • dr hab. med. Wojciech M. Wysocki, prof. Krakowskiej Akademii im. Andrzeja FryczaModrzewskiego, Klinika Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyniowej w V Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie, Z-Ca Kierownika Redakcji Naukowej Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie, Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, redaktor naczelny pisma Nowotwory Journal of Oncology,
  • dr hab. med. Elżbieta Senkus-Konefka z Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, onkolog kliniczny, radioterapeuta onkologiczny,
  • Agata Polińska, wiceprezes Fundacji Onkologicznej Alivia.

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Kurowska, redaktor naczelna portalu Cowzdrowiu.pl

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.