2016 – Weź raka na cel

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Akcja „Weź raka na cel” jest częścią kampanii „Wojna z rakiem”. 10 artystów przygotowało rysunki raków – potworów, które posłużyły do stworzenia tarcz strzeleckich. Teraz każdy może strzelić do raka i symbolicznie go pokonać!

W akcję zaangażowały się cztery strzelnice z Warszawy: PM Shooter, Strzelnica Cover oraz strzelnice Legii przy ul. Łazienkowskiej i w Rembertowie, a także olsztyńska Strzelnica VIP. Każdy kto odwiedza wymienione strzelnice może zakupić specjalne tarcze z rakiem i wziąć udział w wojnie z potworem. Tarcze są też do zakupienia na stronie militaria.pl, a dochód z ich sprzedaży zasila konto Fundacji Alivia.

W akcję zaangażowało się wielu znanych ilustratorów: Daniel Baum, Anna Dudek, Alek Morawski (Lis Kula), Monika Nikodem, Kasia Kruszewska, Przemysław Truściński (Trust), Łukasz Poller, Rafał Nagiecki, Michał Murawski, Ernesto Gonzales.

Na cel wzięła raka m.in. Akademia Instruktorów, która kursy strzeleckie prowadzi wykorzystując nasze tarcze.
strzelanie do raków

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Act now

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.