Dodaj odwagi chorym!

Nie moglibyśmy działać, gdyby nie regularne wsparcie naszych Darczyńców.

Możesz działać z nami!

Zależy Ci na poprawie warunków leczenia pacjentów onkologicznych w Polsce oraz interesuje Cię ich aktualna sytuacja? Podpisałeś/aś już naszą petycję? Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie, aby osobiście podziękować za Twoje zaangażowanie i zachęcić Cię do finansowego wsparcia naszych działań.

Od ponad 14 lat aktywnie pomagamy chorym na raka, tworząc narzędzia, które dodają pacjentom odwagi w ich codziennych zmaganiach z chorobą. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania ludzi takich jak Ty. 

Bardzo doceniamy każdą formę wsparcia, a najcenniejszą dla nas jest Polecenie Zapłaty. Jest to bezpieczna i wygodna metoda przekazywania darowizn, dostępna dla organizacji pozarządowych. Aby uruchomić Polecenie Zapłaty, wystarczy wypełnić specjalny formularz.

Będziemy ogromnie wdzięczni za Twoje wsparcie finansowe, które pozwoli nam kontynuować nasze działania na rzecz chorych onkologicznie.

Dzwonimy do Ciebie!

Numery z których dzwonimy: 732 124 160, 732 051 850, 226 999 465, 732 123 988, 732 052 194, 732 123 960. Służą one wyłącznie do połączeń wychodzących. 

Tożsamość naszego Fundraisera możesz potwierdzić wpisując jego ID poniżej lub kontaktując się z nami pod numerem telefonu: +48 22 266 03 40 (wew.2)  oraz adresem mailowym: [email protected]

 

Zweryfikuj tożsamość naszego Fundraisera!

Proces Uruchomienia Polecenia Zapłaty

Petycja

Jeśli podpisałeś naszą petycję, podziękujemy Ci mailowo. Twoja solidarność z chorymi jest niezwykle ważna!

Telefon

Po złożeniu podpisu pod petycją i wyrażeniu zgody na kontakt otrzymasz od nas telefon. Zadzwonimy porozmawiać o aktualnej sytuacji chorych na raka i ich potrzebach. Poprosimy Cię również o regularne wsparcie naszych działań w formie Polecenia Zapłaty.

Formularz

 Jeśli zgodzisz się pomagać, przyślemy do Ciebie formularz Polecenia Zapłaty (w dwóch egzemplarzach). Kurier przywiezie go w dogodnym dla Ciebie terminie. Po wypełnieniu jeden egzemplarz trafia do siedziby fundacji, drugi zachowujesz dla siebie.

Bank

Jeśli wszystkie dane na formularzu uzupełnione są poprawnie (link do FAQ jak wypełnić poprawnie formularz), Twój bank raz w miesiącu przekazuje zadeklarowaną przez Ciebie kwotę wsparcia na rzecz pacjentów onkologicznych

Gotowe!

Dziękujemy Ci za Twoją hojność i zaangażowanie. Twój gest sprawia, że możemy kontynuować naszą misję pomagania chorym. Razem możemy więcej!

Jak poprawnie uruchomić formularz Polecenia Zapłaty?

Krok 1: Sprawdź poprawność danych

Sprawdź poprawność danych, które zostały uzupełnione podczas rozmowy telefonicznej. Zwróć szczególną uwagę na numer rachunku bankowego oraz kwotę, którą będziesz przekazywać na rzecz chorych na raka.

Krok 2: Uzupełnij puste pola

Jeżeli na formularzu brakuje jakichś danych, uzupełnij je. Pamiętaj o dacie urodzenia oraz adresie e-mail. Nie zapomnij również o uzupełnieniu pola z miejscowością oraz datą podpisania Polecenia Zapłaty.

Krok 3: Podpisz formularz

Złóż podpis na formularzu, zgodny z wzorem Twojego podpisu w w banku. To bardzo ważne! Jeżeli nie jesteś jedynym właścicielem konta bankowego, to wystarczy, że formularz podpisze jeden właściciel.

Krok 4: Przekaż kurierowi

Przekaż uzupełniony i podpisany formularz kurierowi. Zachowaj swoją kopię. Formularz trafi do Fundacji, a następnie do Twojego banku, który ostatecznie potwierdzi wszystkie dane oraz prawidłowość podpisu.

Najczęściej zadawane pytania

Polecenie zapłaty to wyjątkowo prosta i wygodna forma przekazywania darowizny. Żeby ją uruchomić, potrzebne jest jedynie wypełnienie specjalnego formularza (link do formularza). Resztą formalności zajmuje się Fundacja. 

Dzięki Poleceniu Zapłaty możemy planować i realizować długofalowe projekty, które przyczyniają się do poprawy sytuacji chorych na raka. Wspierając nas poprzez Polecenie Zapłaty, zapewniasz / pomagasz zapewnić stabilność naszych działań.

Polecenie Zapłaty to prosta, szybka i bezpieczna forma płatności cyklicznych. W Polsce funkcjonuje ponad 10 lat. Bezpieczeństwo działania Polecenia Zapłaty zagwarantowane jest w Ustawie o prawie bankowym (Ustawa z 29.08.1997 r. – Prawo bankowe tekst jedn. Dz.U. z 2002 r., Nr 72, poz. 665 ze zm.), a prawidłowy przepływ zapewnia Krajowa Izba Rozliczeniowa i system ELIXIR.

Formularz możesz zobaczyć tutaj.

Twoja darowizna będzie przekazywana raz w miesiącu. Bank podejmie trzy próby jej pobrania – pierwszą około 10 dnia każdego miesiąca. Jeśli pierwsza próba nie będzie udana (np. z powodu braku środków na koncie), bank podejmie dwie kolejne:  po 10 i 20 dniach roboczych od 1 próby.

Jeśli w danym miesiącu nie dysponujesz środkami na swoim rachunku bankowym i darowizna nie zostanie przekazana, bank podejmie próbę w kolejnym. Darowizny nie kumulują się. W takiej sytuacji w następnym miesiącu zostanie przekazana kwota, którą zadeklarowałeś/aś w formularzu.

Jeśli nie możesz przyjąć kuriera w dniu, w którym był on umówiony, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: +48 22 266 03 40 (wew.2) lub pod adresem: [email protected]. Zmienimy termin dostarczenia na dogodny dla Ciebie.

Żeby czasowo zawiesić lub zrezygnować z Polecenia Zapłaty, możesz do nas zadzwonić pod numer telefonu:  +48 22 266 03 40 (wew.2)) lub napisać na adres: [email protected].

Tak! Darowizny przekazane na działalność pożytku publicznego możesz odliczyć od podstawy opodatkowania, którą jest kwota dochodu.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich potrzebuje pomocy w sprawach onkologicznych, jesteśmy do dyspozycji. Napisz do nas poprzez formularz: www.alivia.org.pl/szukasz-pomocy/#Skrzynka lub zadzwoń pod numer telefonu: +48 22 266 03 40 (wew.1). Jesteśmy dostępni we wszystkie dni robocze w godzinach 9-17.

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.