Nowy Poradnik dla chorych na czerniaka 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Serdecznie polecamy uwadze nowy poradnik wydany przez Akademię czerniaka, pt.: Poradnik dla chorych na czerniaka w III i IV stadium zaawansowania. 
Pragniemy zaznaczyć, że poradnik zawiera również treści bardziej uniwersalne, które przydadzą się każdemu choremu onkologicznie i osobom wspierającym. 

Do zapoznania się z poradnikiem zachęca we wstępie Prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski:

Drogie Pacjentki, Drodzy Pacjenci,
oddajemy w Państwa ręce Poradnik dla chorych na czerniaka w III i IV stadium zaawansowania.
Przygotowując niniejsze opracowanie staraliśmy się, aby była to kompleksowa publikacja, pełna sprawdzonej i rzetelnej wiedzy, podanej w przystępny sposób. Mamy nadzieję, że treści opracowane przez ekspertów okażą się wsparciem w codziennym funkcjonowaniu z chorobą, dostarczając zarówno chorym na czerniaka, jak i ich bliskim, odpowiedzi na pytania dotyczące rozpoznania, leczenia i życia z tym nowotworem.
Mam zdiagnozowanego czerniaka – co dalej? To pytanie, które zadaje sobie wielu pacjentów. Rozdziały poradnika przybliżają poszczególne etapy choroby – od rozpoznania, przez leczenie, aż po radzenie sobie z bólem i innymi dolegliwościami, a także omawiają zagadnienia dotyczące rehabilitacji czy diety. Liczę, że przedstawione informacje i konkretne wskazówki pomogą w radzeniu sobie z chorobą, a tym samym przyczynią się do podniesienia jakości Państwa życia.
Publikacja ta stanowi także źródło wiedzy dla opiekunów i bliskich pacjentów z czerniakiem, przybliżając zagadnienia dotyczące właściwej komunikacji z chorym, udzielania wsparcia, ale też intymności w związku i radzenia sobie ze stresem. Szczerze zachęcam do lektury Poradnika. Nie mam wątpliwości, że to cenne narzędzie zawierające zbiór kompleksowych odpowiedzi na trudne i ważne pytania dotyczące życia ze zdiagnozowanym czerniakiem.

Prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski

Dołącz do nas!

Tu znajdziesz przygotowane specjalnie dla Ciebie darmowe wsparcie w zmaganiach z rakiem!

Poradnik można pobrać bezpłatnie w wersji elektronicznej TU

Autor: Onkofundacja Alivia

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.