Obejmujemy pomocą chorych na raka – wsparcie finansowe – webinar dla pacjentów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Choroba to również wyzwanie finansowe. Webinar Obejmujemy pomocą chorych na raka – wsparcie finansowe był poświęcony w całości metodom, jakimi Onkofundacji Alivia pomaga pacjentom onkologicznym w pozyskiwaniu środków na wydatki związane z leczeniem. 

Zespół Programów Pomocowych Onkofundacji Alivia w składzie Urszula Zienkiewicz, Aleksandra Ciompała i Jadwiga Chojecka, przedstawił projekty i działania związane z finansowaniem kosztów leczenia onkologicznego.

  • Pośrednictwo w zakupie nierefundowanych leków

Gościem specjalnym była podopieczna fundacji – Pani Dorota Paszkiewicz, która opowiedziała, jak proces zakładania Onkozbiórki przebiega z perspektywy pacjenta.

Webinar został zarejestrowany i można go obejrzeć na kanale Onkofundacji Alivia na Youtube. Zapraszamy serdecznie!

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Załóż zbiórkę!

Onkozbiórka

Zostań Podopiecznym Fundacji Alivia! Pacjenci onkologiczni często zmagają się nie tylko z chorobą, ale także z poważnymi problemami finansowymi.

Zbierz środki na leczenie!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.