Szczepienie przeciw Covid-19 u pacjentów onkologicznych – webinar

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Czy szczepienie przeciw COVID-19 dla chorych na raka jest bezpieczne i skuteczne?  Poznaj odpowiedzi ekspertów, obejrzyj nagranie! 

24 lutego 2021 Fundacja Onkologiczna Alivia zorganizowała spotkanie online zatytułowane: Co pacjent onkologiczny powinien wiedzieć o szczepieniu przeciw Covid-19?

Eksperci: dr n. med. Michał Chojnicki (specjalista chorób zakaźnych), dr n. med. Joanna Kufel-Grabowska (onkolog kliniczny) i dr. n. med. Jacek Krajewski (lekarz rodzinny) pomogli poszerzyć wiedzę na temat sytuacji epidemicznej oraz dostępnych szczepionek, w tym przede wszystkim mechanizmów ich działania. Zaprezentowane zostały światowe, europejskie oraz polskie wytyczne dla pacjentów onkologicznych w trakcie i po leczeniu. Przekazano praktyczne porady dotyczące Narodowego Programu Szczepień, m.in. informacje o kwalifikacji i skierowaniach. Spotkanie zakończyło się sesją pytań i odpowiedzi.

Webinarium zostało zarejestrowane i jest dostępne do obejrzenia. Zapraszamy!

Partnerem wydarzenia była Ogólnopolska Federacja Onkologiczna, dziękujemy również za wsparcie firmom Novartis i Roche.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Zostań Podopiecznym!

Onkozbiórka

Zostań Podopiecznym Fundacji Alivia! Pacjenci onkologiczni często zmagają się nie tylko z chorobą, ale także z poważnymi problemami finansowymi.

Zostań Podopiecznym!

jak uzyskać zniżkę na przejazd?

WAŻNE:

Zniżka dostępna jest dla pacjentów korzystających z aplikacji iTaxi i płacących za przejazd w aplikacji (podpięta karta płatnicza)

  1. Pobierz i zainstaluj  aplikację iTaxi na swoim telefonie
  2. Kod zniżkowy dla użytkowników serwisu Alivia to FUNDACJAALIVIA 
  3. Każdy użytkownik może z kodu skorzystać dowolną ilość razy
  4. Użytkownik korzystający z kodu otrzymuje rabat w wysokości 10% kwoty rachunku (max 10 PLN na jeden przejazd) 

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.