Szpiczak mnogi, nazywany też plazmocytowym to nowotwór krwi, który rozwija się przez wiele miesięcy czy lat, dając niespecyficzne objawy. Jest na tyle rzadki, że nie jest pierwszym podejrzanym, gdy pacjent zgłasza się do lekarza, np. z bólami kostnymi.
Fundacja Onkologiczna Alivia, chcąc podnieść świadomość istnienia tego nowotworu, zorganizowała webinar pt. “Szpiczak mnogi – nie przeocz objawów. Diagnoza i leczenie.”
W spotkaniu online udział wzięli:
lek. med. Sebastian Kędzierski specjalista medycyny rodzinnej, który opowiedział o pierwszych objawach szpiczaka i metodach diagnostycznych, którymi dysponuje lekarz podstawowej opieki zdrowotnej
lek. med. Paweł Steckiewicz specjalista medycyny wewnętrznej i hematolog, który przedstawił specjalistyczne metody diagnostyczne oraz metody leczenia szpiczaka, zarówno te refundowane, jak i te nowoczesne, niedostępne jeszcze w ramach NFZ.
Dołącz do nas!
Tu znajdziesz przygotowane specjalnie dla Ciebie darmowe wsparcie w zmaganiach z rakiem!
Swoją historią wczesnego zachorowania – w wieku 40 lat! – i walki o zdrowie podzielił się z nami podopieczny fundacji, Pan Marek Ambroziak.
Przedstawicielka naszej Fundacji, Jadwiga Chojecka, na koniec zaprezentowała program wsparcia finansowego i wytłumaczyła, w jaki sposób można pozyskiwać środki na pokrycie kosztów leczenia.
EKSPERCI:
- lek. med. Sebastian Kędzierski, internista, lekarz medycyny rodzinnej i sportowej; asystent w Zakładzie Medycyny Rodzinnej UJK Kielce. Konsultant Wojewódzki w dziedzinie medycyny rodzinnej
- lek. med. Paweł Steckiewicz, internista, hematolog, Klinika Hematologii i Transplantacji Szpiku Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach
Spotkanie zostało zarejestrowane i jest już dostępne do obejrzenia tutaj. Zapraszamy!
Webinar powstał w ramach kampanii edukacyjnej „Szpiczak i inne choroby hematoonkologiczne” dzięki wsparciu firmy Janssen.