Szpiczak mnogi – ewolucja w leczeniu a dostępność terapii w czasie COVID-19

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Pandemia spowodowała wiele zmian w życiu każdego człowieka, a w szczególności osób z chorobami przewlekłymi.  Pacjenci onkologiczni, których układ odpornościowy jest wyniszczony leczeniem, są narażeni w sposób szczególny na zakażenie i ciężki przebieg COVID-19.  

Zapraszamy do zapoznania się z informatorem dotyczącym dostępności do terapii w leczeniu szpiczaka w czasie COVID-19: EWOLUCJA W LECZENIU SZPICZAKA

W informatorze znajdziesz odpowiedzi na pytania:

  • Co to jest szpiczak plazmocytowy?
  • Kto na niego choruje?
  • Jakie są wyzwania i możliwości leczenia?
  • Czym leczeni są pacjenci chorzy na szpiczaka mnogiego?
  • Jakie są rekomendacje w leczeniu szpiczaka w warunkach pandemicznych?

Materiał powstał we współpracy z Instytutem Komunikacji Zdrowotnej w ramach kampanii edukacyjnej „Życie mamy we krwi”, której inicjatorem jest firma Janssen.

Załóż zbiórkę na 1,5% podatku!

Pokryj koszty leków, badań, prywatnych konsultacji oraz dojazdów. Nie ma żadnego haczyka!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.