- Czy wirus HPV jest wyleczalny?
- Jak można się zarazić i kiedy to groźne?
- Kto i kiedy powinien się zaszczepić, no i czy to bezpieczne?
- Czy typy HPV od brodawek mogą wywołać raka?
- Na czym polega test na HPV i czy warto robić go ze śliny?
- Co, jeśli wirus zepsuje komórki na szyjce macicy?
- Czy to prawda, że cytologia płynna jest lepsza?
- Kiedy i jak robi się kolposkopię?
Na te i inne pytania odpowiada broszura „Zrozumieć HPV” przygotowaną przez Agę Szuścik – Ziębę. Broszurę można pobrać za darmo klikając tu.
Na 10 stronach tego miniaturowego e-booka znajdziesz ramki ze zrozumiałymi wyjaśnieniami, obrazowe tłumaczenia, praktyczne porady, przystępne tabelki i schematy, a nawet zwięzłe i podsumowanie bibliografię.
Opiekunem merytorycznym „Zrozumieć HPV” jest ginekolog, położnik, onkolog oraz seksuolog, Profesor Krzysztof Nowosielski. To zaangażowany lekarz, naukowiec, autor morza artykułów oraz operator z międzynarodowym doświadczeniem. Słynie z propacjenckiego podejścia oraz powoływania do życia inicjatyw, które zmieniają nasz pacjencki, ginekologiczny świat.
Dołącz do nas!
Tu znajdziesz przygotowane specjalnie dla Ciebie darmowe wsparcie w zmaganiach z rakiem!
Kim jest autorka broszury?
Aga Szuścik – Zięba
Autorka książki „GinekoLOGICZNIE”, ekspertka fundacji SEXEDPL i szkoleniowczyni fundacji Rak’n’Roll. Prelegentka TEDx, jedna z 50 Śmiałych „Wysokich Obcasów”, laureatka Ofeminin Influence Awards 2023, posiadaczka wyróżnienia „Lider pacjentocentryzmu” nagrody im. Ewy Borek, absolwentka programu Open World (na zaproszenie Kongresu poznawała patient experience w USA). Prowadzi Wielką Listę Ginekologów i Ginekolożek, autorka bloga „Życie po raku”. Kreatywnie objaśnia ginekologię, profilaktykę onkologiczną i przechodzenie przez raka w mediach społecznościowych – prowadzi popularne konto edukacyjne na Instagramie. Co miesiąc przeprowadza samobadanie piersi online na żywo. Wykłada patient experience na studiach podyplomowych na dwóch uczelniach – ginekologom i fizjoterapeutom. Realizuje audyty placówek medycznych. Prowadzi szkolenia o profilaktyce w firmach i na wydarzeniach, spotyka się z kobietami i młodzieżą w ośrodkach kultury i wychowawczych. Z wykształcenia twórczyni – ukończyła studia fotograficzne i polonistyczne, doktorat robiła na Łódzkiej Filmówce. Tuż przed jego obroną dowiedziała się, że ma raka szyjki macicy. Przeszła dwa rzuty leczenia. Po diagnozie zrealizowała głośny projekt fotograficzny o swojej chorobie, „To się nie zdarza”. Autorka spotów, filmów, mini-poradników, podkastów, kampanii. Wszystko, co robi, także zawodowo, robi ze swoim mężem Maciejem Szuścikiem-Ziębą.