Różowy październik 2023 – miesiąc świadomości raka piersi zakończyliśmy webinarem kierowanym do pacjentów i ich bliskich.
Leczenie raka piersi to nie tylko farmakoterapia, naświetlania czy zabiegi operacyjne. Dla optymalnego przebiegu leczenia i szybkiego powrotu do zdrowia i formy niezbędne są też między innymi dobre odżywienie organizmu oraz prawidłowo prowadzona rehabilitacja.
Dlatego do udziału w kolejnym webinarze zaprosiliśmy dr inż. Katarzynę Zadkę – specjalistkę żywienia klinicznego oraz mgr Annę Wiśnioch – fizjoterapeutkę onkologiczną. Ekspertki podzieliły się z widzami doświadczeniem pracy z pacjentami onkologicznymi i opowiedziały o tym jak należy się żywić w trakcie leczenia raka piersi oraz jak i kiedy należy stosować rehabilitację.
Na koniec przedstawicielka Onkofundacji Alivia zaprezentowała programy pomocowe i opowiedziała, w jaki sposób można pozyskiwać środki na pokrycie kosztów leczenia.
Dołącz do nas!
Tu znajdziesz przygotowane specjalnie dla Ciebie darmowe wsparcie w zmaganiach z rakiem!
Plan webinaru:
19:00 Powitanie i wstęp – Agnieszka Dolna
19:05 Czy żywienie ma znaczenie w raku piersi – dr inż. Katarzyna Zadka, specjalistka ds. żywienia klinicznego
19:20 Rola rehabilitacji w raku piersi – Anna Wiśnioch, fizjoterapeuta
19:40 Wsparcie pacjentów onkologicznych Onkofundacji Alivia – Urszula Zienkiewicz
19:50 Sesja pytań i odpowiedzi
20:00 Podsumowanie i zakończenie spotkania
dr inż. Katarzyna Zadka Ekspertka w zakresie żywienia klinicznego w Nestlé Health Science. Absolwentka Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończyła Akademię Leczenia Żywieniowego Polskiego Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu w Krakowie. Uzyskała tytuł doktora na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Pasjonatka dietetyki i technologii żywności. Na co dzień prowadzi spotkania edukacyjne oraz warsztaty dla dorosłych i dzieci z zakresu żywienia. Autorka wielu artykułów, w tym publikacji naukowych – zarówno w obszarze profilaktyki chorób dietozależnych, jak i żywienia klinicznego. Wykładowczyni na studiach podyplomowych poświęconych tematyce well-being i zdrowia w miejscu pracy.
mgr Anna Wiśnioch Absolwentka Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończyła liczne kursy i szkolenia. Zajmuje się pacjentami po zabiegach chirurgicznych, w trakcie leczenia onkologicznego, kompleksowo opiekuje się pacjentkami po mastektomii, pomaga pacjentom z nietrzymaniem moczu oraz innymi dolegliwościami urologicznymi (fizjoterapia uroginekologiczna), prowadzi terapię blizn. Współpracuje z wieloma placówkami medycznymi oraz stowarzyszeniami zajmującymi się pacjentami onkologicznymi.
Partnerami webinaru są Ogólnopolska Federacja Onkologiczna i Nestlé Health Science.
Webinar został zarejestrowany, a nagranie jest dostępne na naszym kanale YouTube.