Pomóż nam działać!

Oferujemy wsparcie chorym na raka uchodźcom z Ukrainy. Wielu z nich jest zagubionych i potrzebuje naszej pomocy! Jednak pomaganie to nie sprint… To maraton!

Regularne wsparcie

Darowizna będzie powtarzana raz na miesiąc

Jak pomagamy pacjentom z Ukrainy?

Dedykowany portal

Prowadzimy specjalną stronę skierowaną do uchodźców z Ukrainy, rodzin goszczących w Polsce oraz lekarzy pierwszego kontaktu, której celem jest przekazywanie aktualnych i rzetelnych informacji dot. leczenia onkologicznego w Polsce.

Infolinia

Na bieżąco radzimy, do jakich specjalistów i placówek mogą zgłosić się uchodźcy. Informujemy o dostępnych terapiach i lekach w Polsce oraz za granicą. Staramy się podsunąć najlepsze rozwiązania w zależności od zgłoszonego problemu.

Praktyczne porady

Za pomocą dedykowanie skrzynki mailowej udzielamy praktycznych porad w czterech językach: polskim, ukraińskim, angielskim i rosyjskim. Wspieramy osoby poszukujące konkretnych rozwiązań i pomagamy im odnaleźć się w systemie ochrony zdrowia.

Pomaganie to maraton!

W wyniku działań wojennych na Ukrainie setki pacjentów onkologicznych znalazły się w Polsce. Wielu z nich jest zagubionych i potrzebuje naszego wsparcia. Pomagamy im w kwestiach organizacyjnych i formalnych, jak również oferujemy pomoc w podejmowaniu kroków interwencyjnych.

Z naszego wsparcia skorzystało już 660 osób! Byłoby to niemożliwe, gdyby nie pomoc naszych Darczyńców. To właśnie regularne wpłaty pozwalają nam funkcjonować i skutecznie prowadzić działania na rzecz chorych na nowotwory złośliwe.

Wesprzyj nasze działania za pomocą płatności subskrypcyjnych. To łatwy, wygodny i szybki sposób na regularne wsparcie. Wystarczy, że określisz kwotę miesięcznej darowizny oraz wypełnisz krótki formularz. Pomaganie to nie sprint… To maraton!

Dlaczego ludzie nas wspierają?

Misja

Misją Fundacji Alivia jest mobilizowanie i aktywizowanie chorych na raka do bycia odważnym, aktywnym pacjentem, poszukującym najlepszych terapii, lekarzy i ośrodków, najkrótszych kolejek do badań diagnostycznych i wszelkich innych informacji, które mogą poprawić ich wyniki leczenia i stan zdrowia. Fundacja Alivia edukuje i reprezentuje pacjentów onkologicznych w debacie publicznej oraz daje narzędzia, dzięki którym mogą oni odważniej decydować o swoim zdrowiu, miejscu i sposobie leczenia.

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.