3 kwietnia w lubelskim Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 firma MagForce AG otworzy ośrodek terapii nowotworów mózgu. Będzie to pierwsza placówka poza terytorium Niemiec, w której chorzy będą mogli skorzystać z terapii NanoTherm. To nowa opcja dla pacjentów zmagających się z guzami mózgu, dla których istotne jest szybkie wdrożenie terapii.
Fundacja Alivia otrzymała zaproszenie na otwarcie ośrodka, w którym pacjenci będą mogli skorzystać z terapii NanoTherm – jednej z niewielu metod leczenia agresywnych glejaków wielopostaciowych.
Cieszę się, że polscy pacjenci będą mieli ułatwiony dostęp do tej opcji leczenia. Otwarcie ośrodka w Lublinie oznacza mniejszy stres i wysiłek chorego, związany z wyjazdem zagranicznym oraz niższe koszty związane z przejazdem i pobytem. To bardzo ważne dla pacjentów i ich bliskich.
Agata Polińska
NanoTherm jest jedną z niewielu opcji leczenia nowotworów mózgu w zaawansowanych stadiach.
Dodaj chorym odwagi!
Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.
W ciągu ostatnich 3 lat z Fundacją kontaktowało się ponad 500 osób szukających informacji na temat terapii NanoTherm, a ponad 70 osób zgłosiło się do niemieckich ośrodków, dlatego możliwość otrzymania tej terapii w Polsce będzie dużą ulga dla pacjentów.
Agata Polińska
Terapię NanoTherm można podsumować w prosty sposób: magnetyczne nanocząstki wprowadzane są bezpośrednio do guza lub do ściany jamy po resekcji. Cząsteczki te są następnie podgrzewane za pomocą zmiennego pola magnetycznego, co powoduje niszczenie komórek rakowych. Ośrodkiem terapii NanoTherm w szpitalu SPSK4 będzie kierował prof. dr hab. n. med. Tomasz Trojanowski, szef i kierownik Oddziału Neurochirurgii
i Neurochirurgii Dziecięcej, krajowy konsultant w dziedzinie neurochirurgii i członek Naukowej Rady Konsultacyjnej Ministra Zdrowia.
Uroczystość otwarcia i przecięcia wstęgi odbędzie się 3 kwietnia o 13.00 w auli A Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznym Nr 4. Wezmą w niej udział m.in. Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublina, oraz przedstawiciele firmy MagForce i szpitala SPSK4.
By wstępnie ocenić, czy Terapia NanoTherm® byłaby możliwa do przeprowadzenia w przypadku konkretnego pacjenta, należy w pierwszej kolejności zweryfikować kryteria uniemożliwiające jej wykonanie. Kliknij na ten link: mediime.com/kwestionariusz/