17. Międzynarodowe Sympozjum Evidence-Based Health Care

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W imieniu Stowarzyszenia CEESTAHC serdecznie zapraszam do udziału w 17 Międzynarodowym Sympozjum Evidence-Based Health Care pt. „Trust in Health Care”, które odbędzie się w Krakowie w dniach 10-11 października 2022r.

Ze względu na niepewną sytuację epidemiczną Sympozjum odbędzie się w formule hybrydowej: z możliwością udziału osobistego i z transmisją online (za pośrednictwem platformy: https://live.ceestahc.org)

Organizowane od 2006 roku Sympozjum EBHC trwale wpisało się w kalendarz konferencji, przyciągając też uczestników z innych krajów. Jest miejscem nieskrępowanych dyskusji nad oceną technologii medycznych i efektywnością rozwiązań systemowych. Siłą rzeczy stało się również forum dyskusji nad kształtem systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Program 17 Sympozjum EBHC zostanie zrealizowany w ciągu 2 dni w ramach siedmiu sesji tematycznych:

  1. Otwarcie Sympozjum
  2. Zaufanie do polityki lekowej a skuteczne leczenie – sine qua non conditione confido est.
  3. Innowacje w opiece zdrowotnej
  4. Cyfrowe systemy opieki zdrowotnej skoncentrowane na pacjencie
  5. Ochrona zdrowia a budowanie zaufania. Walka o umysły
  6. Upodmiotowienie czy nowy paternalizm?
  7. Akademia Samorządowca

Zapraszamy!


Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.