Agata Polińska i Bartosz Poliński na Liście Stu Pulsu Medycyny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Agata Polińska, członkini zarządu Fundacji Onkologicznej Alivia, oraz Bartosz Poliński, prezes Fundacji zajęli odpowiednio 68 i 69 miejsce na Liście Stu najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia w 2023 r. w rankingu prowadzonym przez „Puls Medycyny”. 

Lista Stu to działający od 2002 roku ranking wyłaniający najbardziej wpływowe osoby w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia. Kandydaci są oceniani pod względem osiągnięć, reputacji zawodowej, wpływów w środowisku medycznym lub w polskim systemie ochrony zdrowia, a także siły publicznego oddziaływania. 
Pierwsze miejsce na liście najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia po raz trzeci otrzymał Maciej Miłkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia (od 2018 r.).

Za osobę najbardziej wpływową w polskiej medycynie uznano prof. dr. hab. n. med. Macieja Banacha, specjalistę w dziedzinie kardiologii, hipertensjologii i lipidologii, kierownika Zakładu Kardiologii Prewencyjnej i Lipidologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Wyróżnione zostały również członkinie Ogólnopolskiej Federacji Onkologicznej-  naszej organizacji parasolowej. Prezeska Dorota Korycińska zajęła zaszczytne 25 miejsce, na liście pojawiły się również  Elżbieta Kozik reprezentująca Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz Anna Kupiecka, prezeska fundacji OnkoCafe Razem Lepiej. Ogólnopolska Federacja Onkologiczna była najliczniej reprezentowaną organizacją pozarządową na liście!

Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.