Luty: 373 tys. na leczenie dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W lutym udało się przekazać naszym Podopiecznym 373 637 zł. Środki te pozwoliły im pokryć nierefundowane wydatki podczas niełatwych zmagań o życie i zdrowie. Ze wsparcia finansowego skorzystały 123 osoby.

Wśród nich jest chora na raka piersi Renata z Warszawy, która opłaciła kosztowne badania genetyczne oraz operację onkologiczną. Dzięki zebranym środkom Krzysztof z Ostrzeszowa mógł wyjechać na turnus fizjoterapeutyczny, natomiast Ewa z Warszawy zakupić kolejne dawki nierefundowanego w jej przypadku leku. Zmagający się z rakiem nerki Piotr z Pasłęka pokrył koszty sprzętu rehabilitacyjnego, a Magdalena z Gostynina peruki naturalnej.

Wszystkim Darczyńcom gorąco dziękujemy za gesty wsparcia. Dla naszych Podopiecznych są one niezwykle ważne!

W lutym do Fundacji dołączyło aż 36 nowych pacjentów, m.in.: Dagmara Onichimowska, Elżbieta Kubicka, Anna Downar-Zapolska, Hanna Węsierska, Justyna Jeruzal, Alicja Ćwiertnia, Ewa Gramlewicz, Urszula Chudyba, Renata Nevretdinov-Drużyńska, Sławomir Jasiak, Małgorzata Sekuła, Patrycja Wypych, Magdalena Stawicka, Mariola Cieślar, Monika Igielska, Grzegorz Tkaczyk, Galyna Solntseva, Adam Orłowski, Wioletta Gil, Halina Sałdan-Kowalska, Anzhela Riabtseva, Myroslava Hutsuliak, Paweł Świat, Tomasz Filoda, Jan Wójcik, Jerzy Kuczek, Krystyna Waligóra oraz Robert Januszewski.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapraszamy do poznania naszych Podopiecznych i zaangażowania się w pomoc podczas ich trudnej drogi przez chorobę.

Jeśli chorzy potrzebują pomocy finansowej, aby opłacić koszty związane z leczeniem, oferujemy im możliwość gromadzenia środków poprzez nasz program Alivia Onkozbiórka.

Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach.

W lutym blisko 17 tys. osób odwiedziło portal Onkoskaner.pl, aby znaleźć najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne (RM, TK i PET-CT) lub pierwszą wizytę u onkologa, refundowane przez NFZ.

Na portalu Onkomapa.pl blisko 58 tys. osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. 332 osoby podzieliły się swoimi doświadczeniami i zostawiły pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Ponad 4000 osób odwiedziło portal Oncoindex.org, aby sprawdzić, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znaleźć informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W lutym odbyliśmy blisko 150 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na około 130 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.