Rak to nie koniec świata – nowa kampania społeczna Onkofundacji Alivia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

”Rak to nie koniec świata” – to główny przekaz naszej nowej kampanii społecznej, której celem jest pokazanie, że odpowiednie wsparcie, może poprawiać rokowania, nawet w przypadku bardzo niepomyślnej diagnozy. 

Historie naszych podopiecznych stanowią tego najlepszy przykład. Odwaga w proszeniu o pomoc – szczególnie finansową, determinacja w poszukiwaniu najlepszych metod leczenia, nieustępliwość i niezłomność pozwalają im oraz wielu innym chorym cieszyć się życiem i z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Chcemy też zachęcać osoby zdrowe do solidarności z chorymi i przekazania 1,5% podatku Onkofundacji Alivia, aby kontynuować nasze działania i tworzyć narzędzia, dzięki którym pacjenci onkologiczni mogą odważnie korzystać ze zdobyczy światowej medycyny i dzielnie stawiać czoła chorobie każdego dnia.

Kampania powstała przy współpracy z agencją Molecular Worldwide. W spocie, w rolach głównych, wystąpili nasi Podopieczni: Paulina, Ola, Monika oraz Piotr, dzieląc się swoimi bardzo osobistymi historiami. Jesteśmy bardzo wzruszeni i dziękujemy za Wasze zaufanie. 30-sekundowy film, utrzymany w tonacji dokumentu, zawiera prawdziwe i niezwykle emocjonalne wypowiedzi zarejestrowane podczas rozmów z reżyserką Martą Pruską

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Kampanię, która potrwa do końca kwietnia 2024 roku, będzie można zobaczyć w telewizji, social mediach, na zewnętrznych nośnikach, a także w środkach transportu miejskiego w największych miastach w Polsce.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.