Agata Polińska nominowana w Plebiscycie Kobiety Medycyny 2017

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

8 marca – symbolicznie w Dzień Kobiet – ruszyła IV edycja Plebiscytu KOBIETY MEDYCYNY. Jego ideą jest promowanie kobiet, związanych z medycyną i systemem ochrony zdrowia, których sukcesy w pracy zawodowej, zaangażowanie i entuzjazm w działalności społecznej budzą szacunek i uznanie. Organizatorem plebiscytu jest redakcja serwisu internetowego „Portale Medyczne“ – www.portalemedyczne.pl.

Jest tak wiele wspaniałych kobiet, które działając na rzecz rozwoju medycyny i poprawy warunków leczenia ludzi w Polsce, udowadniają na co dzień, że ciężką pracą i zaangażowaniem można dokonać rzeczy wydawałoby się niemożliwych.

Do tytułu KOBIETY MEDYCYNY redakcja „Portali Medycznych“ typuje co roku około 30 kandydatek. Ich sylwetki prezentowane są na stronie internetowej www.kobietymedycyny.pl oraz na fanpage’ach: www.facebook.com/portalemedyczne oraz www.facebook.com/kobietymedycyny. W tym roku wśród kandydatek znalazła się wiceprezes Fundacji Alivia – Agata Polińska.

Każdy z internautów może oddać maksymalnie 3 głosy – jeden głos na jedną kandydatkę. W tym roku głosowanie rozpoczęło się 8 marca i potrwa do 14 kwietnia. W maju odbędzie się uroczysta Gala, podczas której zostaną ogłoszone wyniki.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

W tym roku wydarzenie objęły patronatem: Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie bez Barier, Polska Unia Onkologii, „Polskie Amazonki” Ruch Społeczny, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Rada Polek, Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM. Patronat medialny sprawują Wirtualna Polska oraz tygodnik Wprost.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.