Agata Polińska w jury Listy Stu 2019.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Agata Polińska zasiądzie w grupie jurorów, którzy z ponad 150 nominowanych wybiorą 100 najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia. Kandydaci będą oceniani w oparciu o osiągnięcia i dokonania w 2019 roku, reputację zawodową i wpływy w polskim systemie ochrony zdrowia oraz siłę publicznego oddziaływania. W czołowej „setce” znajdą się osoby z najwyższą, sumaryczną liczbą punktów.

W zeszłorocznej edycji Listy Stu za najbardziej wpływową osobę w polskim systemie ochrony zdrowia jurorzy uznali prof. dr. hab. n. med. Łukasz Szumowskiego, ministra zdrowia.  Agata Polińska, członkini zarządu Fundacji Onkologicznej Alivia, zajęła 57 miejsce. Finał Listy Stu odbędzie się w lutym 2020 roku.

Pełen skład jury:

Bogna Cichowska-Duma, dyrektor generalna Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA
Dr n. med., prof. nadzw. Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali
Dr n. med. Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego
Dr n. med. Paweł Grzesiowski, założyciel i prezes zarządu Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń
Andrzej Jacyna, ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Zachodniego im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim
Piotr Jakubczak, IQVIA
Urszula Jaworska, wiceprezes Fundacji Urszuli Jaworskiej
Dr n. praw. Dorota Karkowska, przewodnicząca Mazowieckiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Warszawie
Paulina Kieszkowska-Knapik, adwokat w Kancelarii Prawnej Kieszkowska Rutkowska Kolasiński
Krzysztof Kopeć, prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego
Dr n. farm. Anna Kowalczuk, dyrektor Narodowego Instytutu Leków
Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej
Władysław Perchaluk, prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego 
Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
Agata Polińska, wiceprezes Fundacji Onkologicznej Alivia
Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Składowski, dyrektor i kierownik I Kliniki Radioterapii i Chemioterapii Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział Gliwice, krajowy konsultant w dziedzinie radioterapii onkologicznej
Marcin Sobotka, rzecznik prasowy Porozumienia Rezydentów OZZL
Anna Śliwińska, prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków 
Marta Markiewicz, dziennikarz „Pulsu Medycyny” i „Pulsu Farmacji”

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.