Grudzień 2019: Prawie 400 000 zł dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Działaliśmy intensywnie aż do ostatnich dni ubiegłego roku! W grudniu przekazaliśmy naszym Podopiecznym 392 152 zł na nierefundowane leki, terapie za granicą, rehabilitację i inne wydatki związane z chorobą.

Z pieniędzy tych skorzystały 102 osoby, a wśród nich Aleksandra, która zmaga się z ziarnicą złośliwą. Przekazaliśmy jej prawie 48 000 zł, dzięki którym rozpoczęła terapię nierefundowanym w jej przypadku nivolumabem. Z kolei Iwona, która choruje na raka jajnika, potrzebuje leku olaparib, który również w jej wskazaniu nie jest refundowany przez NFZ. Dzięki wsparciu darczyńców, w ubiegłym miesiącu kupiła dwa pierwsze opakowania, warte ponad 21 000 zł. Kasia z Wejherowa przyjęła kolejną dawkę leku na raka piersi, kosztującego ponad 19 000 zł miesięcznie a Natalia z Łomianek zapłaciła ponad 16 000 zł za lek na raka dróg żółciowych.

To wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia ponad 1700 darczyńców, którzy w ubiegłym miesiącu przekazali wpłatę na ratowanie zdrowia i życia naszych Podopiecznych! Bardzo dziękujemy wszystkim i mamy nadzieję na waszą pomoc również w 2020 r.

W grudniu uruchomiliśmy konto w Programie Skarbonka dla 8 osób i obecnie prowadzimy zbiórkę pieniędzy dla 296 chorych.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.